Úvodní strana / O nás

Certifikáty a Jazykové zkoušky

Uvědomujeme si, že hlavním cílem Vašeho studia angličtiny je dosáhnutí žádoucího jazykového pokroku a případné získání certifikátu. V naší jazykové škole získáte kromě EMPIRE Certifikátu také Certifikát Ministerstva školství (pro Pomaturitní studium) a také se můžete připravit na mezinárodní Cambridgeské zkoušky (FCE a PET).

EMPIRE Certifikát

Jedná se o interní certifikát, který studenti získávají po absolvování příslušné úrovně. Tento certifikát je dokladem, že jste danou úroveň ukončili a můžete tedy kdykoli pokračovat studiem dalších úrovní (případně dalších jazykových programů).

Příprava na Cambridgeské certifikační zkoušky

Cambridgeské zkoušky FCE (First Certificate in English) nebo PET (Preliminary English Test) organizuje Britská rada (www.britishcouncil.cz).

Naše jazyková škola však dokáže připravit studenty k úspěsnému složení těchto zkoušek, a to dvěma způsoby:

A) Pokud jste začátečník, potřebujete absolvovat několik trimestrů programu všeobecné angličtiny a následně přípravný kurz na FCE.

B) Pokud jste pokročilý student, potřebujete absolvovat přípravný kurz na FCE. Podmínkou vaší účasti bude dostatečná jazyková úroveň, kterou stanovíme na základě vstupního testování.

• FCE – First Certificate in English

Nejrozšířenější ze všech zkoušek Cambridge ESOL. Jedná se o úroveň "více pokročilý".

Testuje:
Znalosti všech jazykových dovedností.

Obsah zkoušky:
1. čtení (1 hodina a 15 minut), 2. psaní (1 hodina a 30 minut), 3. použití angličtiny (1 hodina a 15 minut), 4. poslech (přibližně 40 minut), 5. mluvení (přibližně 14 minut).

Využití:
FCE je zkouška široce uznávaná v obchodní sféře a průmyslu, např. pro pracovníky v klientských službách nebo pro administrativní práce v bankovnictví, aeroliniích, zásobování atd., a na jednotlivých univerzitních fakultách.

• PET – Preliminary English Test

Testuje:
Komunikativní způsobilost v každé ze čtyř jazykových dovedností asi na úrovni dvou třetin znalostí nutných pro zkoušku FCE.

Obsah zkoušky:
1. čtení & psaní (1 hodina a 30 minut), 2. poslech (přibližně 40 minut), 3. mluvení (10 až 12 min. ve dvojici kandidátů).

Využití:
Budete umět reagovat v každodenních situacích, které vyžadují použití angličtiny, ve své zemi i v zahraničí.