Úvodní strana / Pro naše studenty / Studium angličtiny

Zkušenosti s pomaturitním studiem angličtiny I.

Zkušenosti s pomaturitním studiem angličtiny

Proč si vybrat pomaturitní studium, jak se dá rok studia angličtiny zúročit, a co vás během pomaturitního studia angličtiny v jazykové škole čeká, vám v našem rozhovoru odhalí studentka  Dominika Dvořanová.

Proč ses rozhodla právě pro pomaturitní studium angličtiny?

Nedostala jsem se na vysokou školu právě kvůli anglickému jazyku. Proto jsem se rozhodla si jej zlepšit.

Jak probíhala výuka angličtiny, a co tě na ní nejvíce bavilo?

Nejvíc se mi líbila různorodost výuky. Velmi mě bavili lektoři, každý den nové tváře, které nám přinášeli nové a nové poznatky co se anglického jazyka týká. A také byli velmi vstřícní.

Jakou metodou probíhala výuka, jak ti vyhovovala?

Jazyková škola Empire si podle mého názoru zvolila velmi dobrou metodu vyučování.  Při každé hodině jsme měli velký prostor pro mluvení. Bavili jsme se v anglickém jazyce i o všedních věcech, proto jsem si z Empire odnesla i větší všeobecný přehled. A dokonce i probírání gramatiky bylo pro mě zábavné.

Navíc jakmile jsme se s dalšími studenty poznali a opadlo z nás prvotní ostýchání, atmosféra na hodinách byla skvělá a uvolněná, i díky tomu, že nás bylo ve skupince pouze 10.

Jak si byla spokojená s lektory?

Lektory hodnotím na jedničku s hvězdičkou! Vystřídali jsme asi deset lektorů. Každý z nich byl úplně jiný a díky tomu nás obohatili novými věcmi a zkušenostmi.

Co bys doporučila ostatním studentům, kteří se po maturitě nedostanou na vysokou školu?

Sama jsem se na vysokou školu nedostala a rozhodnutí, že půjdu na jazykovou školu, pro mě bylo vážně to nejlepší. Proto bych svoji zkušenost, doporučila všem, kteří se taktéž nedostali.

Jak ti pomohlo pomaturitní studium angličtiny při dalším rozhodování o práci, studiu na vysoké škole apod...?

Díky pomaturitnímu studiu v jazykové škole Empire mě angličtina začala bavit! A nyní jsem se rozhodla pro práci v zahraničí. Kdybych se měla znovu rozhodovat, vybrala bych si znovu pomaturitní studium v Empiru. :)

Dominika Dvořanová byla studentkou pomaturitního studia angličtiny v Empire v školním roce 2013/2014

Rozhovor udělala Andrea Rybníčková