10 důvodů, proč se učit anglicky

Autor: Andrea

 

Léto se neúprosně blíží ke svému konci a to znamená, že opět začíná další školní rok nejen vašim dětem, ale i ve vaší jazykové škole. S podzimem přichází i nový trimestr a spousty možností, jak si užít zábavné kurzy angličtiny, které si můžete vybrat přímo na míru podle svých představ.

Přemýšlíte, zda má vůbec cenu učit se anglicky? Nebo už jste se anglicky učili a dnes vám chybí potřebná motivace znovu začít? Dáme vám deset důvodů, kvůli kterým jistě stojí za to, abyste si tento krásný cizí jazyk osvojili.

1.      Angličtina je jedním ze světových jazyků. A nejenže je rodným jazykem obrovského množství lidí, mnoho dalších lidí na světě se tento jazyk učí. Dorozumět se anglicky můžete s každým pátým člověkem na planetě.

 

2.      Mnoho filmů a písniček je dnes produkováno v angličtině. Znalost tohoto jazyka vám umožní jim rozumět i bez překladů, dabingu a titulků. Nebo byste si chtěli přečíst úplně nový světový bestseller hned a nečekat na překlad? Začněte se učit anglicky a žádná novinka mediálního světa vám už neunikne.
 
3.      S dobrou angličtinou vám internet doširoka otevře své brány. Přes miliardu webových stránek je dnes publikováno v angličtině. Proč si nenajít užitečnou radu rychle, efektivně a bez slovníku nebo překladače?
 
4.      Angličtina v životopise je základní podmínkou pro získání dobré pracovní pozice. V dnešním globalizovaném světě vaše hodnota na trhu práce vysoce stoupne, pokud umíte dobře anglicky. Zlepšete si s angličtinou svou pracovní kvalifikaci a tím i platové ohodnocení.
 
5.      Začněte se učit a opravdu zjistíte, že angličtina není tak složitým jazykem, jak se na první pohled může zdát. Na světě jsou mnohem komplikovanější jazykové struktury než ty anglické. Obzvlášť pro naše evropské prostředí je angličtina příznivým jazykem díky stejnému písmu a podobným gramatickým principům.
 
6.      S angličtinou se dnes setkáváme i v našem českém prostředí. To, že jí budete rozumět, pro vás bude nesmírnou výhodou.
 
7.      Jestli ještě stále studujete, pak se bez angličtiny v dnešním akademickém světě téměř neobejdete. Většina odborných publikací je dnes vydávána v originálním (po většinou anglickém) znění a od vás se předpokládá automatická možnost si je nastudovat.
 
8.      S angličtinou se vám bude cestovat jedna radost. Stačí si vybrat jednu ze 45 zemí, kde je angličtina oficiálním jazykem a budete se cítit jako ryba ve vodě.
 
9.      Kromě zemí s oficiálním jazykem angličtinou, můžete navštívit i jiné turistické destinace. U těch obvyklých je znalost angličtiny naprosto automatická, takže se nemusíte bát, že byste se nedorozuměli.
 
10.     Učení a investice do vlastního zdokonalování je přece zábava! Zapomeňte na nudné školní hodiny, upjaté učitele a dlouhé hodiny strávené v lavicích. Dnes je na trhu nepřeberné množství kurzů angličtiny, které vás obohatí nejen o znalosti, ale i o spousty legrace a seznámení s novými lidmi.

 

Pokud jste dosud váhali, zda začít nebo pokračovat v učení se angličtiny, snad jsme vás přesvědčili, že znalost angličtiny má výhod víc než dost a bude vám tedy přínosem nejen v profesním, ale i soukromém životě.

 

Vyberte si ten správný kurz a začněte se bavit při učení angličtiny!