5 nej anglických výkladových slovníků/aplikací

Autor: Andrea

 

5 nejlepsich slovnikuV novém seriálu o aplikacích pro chytré telefony, tablety apod. vám představíme výběr těch nejzajímavějších a nejpřínosnějších aplikací pro zlepšení angličtiny. V tomto díle se budeme věnovat výkladovým slovníkům, které je možné stáhnout si do chytrých zařízení jako aplikace. Jedná se tedy o slovníky, které vám zobrazí definici jednotlivých slov v angličtině. Stačí už tedy jen pár ťuknutí a zlepšování angličtiny může začít.

Mohlo by se zdát, že výkladové slovníky jsou určeny pro pokročilejší studenty. Ale není to tak, je jasné, že je třeba mít alespoň nějakou vlastní stabilní slovní zásobu, aby bylo možné takové slovníky použít.

My vám představíme i aplikaci, která je určená pro mírně pokročilé studenty, definice slov jsou co nejjednodušší, a proto ji neváhejte použít. Používáním výkladových slovníků se totiž naučíte mnohem více, než obyčejným strojovým překladem do češtiny.

 

Anglické výkladové slovníky

  1. Dictionary.com (Android/iOS)
  • Jeden z nejlepších výkladových slovníků, které jsou mezi aplikacemi nabízeny, jeho součástí je spoustu vychytávek

 

  1. Dictionary - Merriam-Webster (Android/iOS)
  • Americký výkladový slovník, který zahrnuje praktická synonyma, antonyma, umožňuje i hlasové vyhledávání

 

  1. Free Dictionary Org (Android)
  • Slovník oceněn jako „Best Dictionary App“ v knize „Best Android Apps: The Guide for Discriminating Downloaders“, pokud budete chtít, můžete se i pobavit, jeho součástí je i hra

 

  1. Urban Dictionary (Official) (Apple/iOS)
  • Pokud nejste v angličtině žádní nováčci a zajímají vás výrazy běžné mluvy a každodenního života v anglicky mluvících zemích, tento slovník je pro vás tou správnou volbou

 

  1. Basic English Dictionary (Apple/iOS)
  • Slovník pro začátečníky a mírně pokročilé, obsahuje nejen jednoduché definice okolo 1000 slovíček, ale i správnou výslovnost

 

Pokud máte pocit, že procvičování slovní zásoby v aplikacích pro vás není dostačující a chtěli byste se svou angličtinou něco konečně udělat, vyberte si správný kurz angličtiny, který vám to možní.

V rámci kurzů angličtiny jazykové školy Empire dokonce dostanete (kromě jiných výhod) i přístup do on-line zóny, která je šitá na míru přímo studentům jazykových kurzů. Takže si můžete efektivně procvičovat to, co jste se na hodinách naučili.

Pokud byste si online zónu rádi bezplatně vyzkoušeli, máte možnost:

http://directenglish.home.pl/online4/