Thanksgiving aka “Turkey Day”

25.11.2015

Jeden z nejznámějších amerických svátků je nepochybně Díkuvzdání, které sice máme i v Čechách, ale v docela odlišné formě. Odkud se tedy tradice vzala a jak přesně oslavy probíhají? To se dozvíte v článku od naší lektorky Sarah.

Autor: Sarah

Přečti si více

Celebrating worldwide holidays on different dates (1/2)

22.11.2015

Pokud jste nikdy nestrávili Nový rok v Etiopii, tak vás jistě zaujme tento článek od naší lektorky Katyi. Článek jsme tentokrát nepřekládali, ale pro lepší pochopení jsme k složitějším výrazům přidali synonyma.

Autor: Katya

Přečti si více

Pigeon, snake or frog? Did it all.

4.11.2015

Onehdy jsem s jednou kolegyní z mého současného působiště - Jazyková škola Empire v Praze - rozebírala, na jaké téma se svými studenty nejraději vedu konverzační hodinu. Docela jasně u mě vyhrává to o exotické kuchyni, které studentům pokládá otázku „Have you ever eaten a dog?“.

Autor: Kája

Ep. 5 A zase v obraze

21.10.2015

Tááákže dobrý den opět po delší odmlce.

Blíží se nám pátý týden nového, pro nás už semestru (né trimestru jak bývalo zvykem dlouhá léta). Všiml si vůbec někdo této změny? Tááákže, máme toho hodně nového a ještě více naplánovaného. Samozřejmě vše s ohledem na tebe - našeho “Empířího” studenta.

Autor: Bára

V Empire jako v bavlnce

13.10.2015

Autor: Katka

Máte spoustu motivace, opravdu hodně se chcete konečně naučit anglicky. Někdo vám doporučil Empire a chcete to tam zkusit. Prý tam mají bezva prostředí, super lektoři, usmějou se na vás, milí na vás budou, a ještě vás fakt naučí mluvit anglicky. Jenže musíte být večer doma a zrovna vám nevychází čas s prací na ten ranní kurz a vlastně se vám to hodí každé sudé úterý v jednu a každý osmý pátek ve dvě a středy jak kdy.

Pro vás tu máme Janičku :)

Empire jazyková škola se mění na Empire – the Know-How Institute

24.9.2015

Deset let zkušeností na poli výuky cizích jazyků. Tisíce spokojených studentů veřejných kurzů, stovky firem, kterým jsme pomohli dosahovat lepších výsledků díky našemu know-how, skvělým lektorům a péči „accountů“.

Přečti si více

Dobrá znalost jazyků = kariérní růst

10.8.2015

Znalost jazyků je dnes mezi zaměstnavateli žádaným artiklem. Na málokteré pozici se obejdete bez znalosti angličtiny. Firmy ale čím dál častěji požadují i němčinu, francouzštinu, španělštinu či ruštinu. Jaký vliv má znalost cizích jazyků na váš kariérní či osobností růst? Pokud vás zajímá, jak získat v budoucnu možnost lepší pracovní pozici díky cizím jazykům, čtěte dál.