Anglické slovo desetiletí

Autor: Andrea

 

Již v předchozích článcích jsme vám představili vybraná anglická slova roku. A to jak britské, tak americké kultury. ADS (American Dialect Society) také vybrala nejvýznamnější slova desetiletí. Nyní vám je představíme. Můžeme vás ujistit, že jsou to slova nám zcela známá.

Slovo 90. let

Nejvýznamnějším slovem 90. let byl zvolen výraz „web“, který naprosto přirozeně přijala i čeština. Často je však používán v našem jazyce i její překlad, tedy „síť“.

                                                  

Slovo 20. století

Kdo by neznal „jazz“? Jazz jako symbolika 20. století je velice příznačná pro americkou kulturu. Jazz jako hudební (a pro mnohé životní) styl udával tempo doby 20. století v USA. Jeho kulturní a tedy i lingvistický význam je tedy nezpochybnitelný.

 

Slovo dekády 2000-2009

„To neznáš? Tak si to vygoogluj.“ „Google“ jako sloveso byl zvolen nejvýznamnějším slovem dekády období 2000-2009, výraz pro vyhledávání čehokoliv a kdykoliv na internetu. Pro mnohé z nás je dnes vyhledávač Google nepostradatelným pomocníkem na internetu. Je to jakýsi „vševěd“, který nám pomáhá najít odpovědi na mnoho našich otázek. A použití názvu vyhledávače jako slovesa pro činnost vyhledávání je dnes běžné i v češtině.

 

Pokud máte pocit, že byste rádi pronikli více do hloubky anglického jazyka a jeho kultury, najděte si ten správný kurz angličtiny. Správnou volbou bude ten, který bude zábavný, moderní a efektivní. Jestli byste si nejprve chtěli vše vyzkoušet, není nic jednoduššího než zajít na ukázkovou hodinu zdarma.