Cambridgské zkoušky pro nejmenší: YLE

Autor: Andrea

 

Chcete své děti motivovat k učení angličtiny? Dopřát jim možnost získání mezinárodně platného certifikátu, ale zároveň je nechcete stresovat? Pak je pro vás vhodnou volbou jedna ze tří zkoušek „YLE“, určené k prozkoušení Young Learners English.

Zkoušky YLE (zkratka pro Young Learners English) jsou zábavnou a motivující formou testu pro ty nejmenší studenty. Jsou určeny pro děti prvního stupně (od 7) až do přibližně 12 let. Tedy do jakési pomyslné věkové hranice, kdy už je poté možné skládat zkoušky cambridgské určené pro starší děti a dospělé (KET, PET, FCE, CAE a CPE).

 

Testy YLE je možné skládat v papírové podobě, ale je tu i možnost absolvování na počítači, nebo dokonce na tabletu. Hlavní je pohodlí dítěte, aby se u zkoušky cítilo co nejpříjemněji.

 

Zkoušky se obvykle dají absolvovat ve školách/jazykových školách, kam děti pravidelně na angličtinu docházejí. Tím pádem jsou ve zcela známém prostředí a tím se také snižuje míra stresu ze zkoušky.

 

Testy se skládají ze tří částí: mluvení, psaní a čtení, poslechu. O jednotlivých úrovních a o tom, co obsahují, se budete moci dočíst v dalších článcích na našem blogu.

 

Všechny děti obdrží po zkoušce certifikát, na kterém NENÍ hodnocení: uspěl/neuspěl. „Úspěch“ nebo spíš motivace je tedy zaručena všem. Na certifikátu se objevuje hodnocení v podobě vybarvených štítů, podle toho, jak který kandidát uspěl. Maximum získaných je pět.

 

Pokud byste své děti rádi podpořili ve výuce angličtiny, ale sami cítíte, že by to chtělo vaši angličtinu procvičit, nebo byste s angličtinou chtěli už konečně začít, není nic jednoduššího, než zapsat se na ten správný kurz angličtiny a začít s učením. S jazykovou školou Empire vám to půjde rychle a zábavně. Procvičování s dětmi pak může začít!