Cestujeme kolem světa – 1. díl

Kam cestují v létě Američané?

 
Autor: Andrea
 
Proč má jen okolo 30% Američanů cestovní pas? A kam se obvykle chystají na letní dovolenou

 Z průzkumů vyplývá, že letos se chystá na dovolenou okolo 80% Američanů. Jak už bylo zmíněno na začátku, do zahraničí to ale ve většině nebude. Mezi cestovateli koluje mýtus, že cestovní pas má jen 10% Američanů, ale fakticky je to okolo 30%.

 
Stejně je to pro nás Evropany poněkud nízké číslo. Ale pokud vezmeme v úvahu, jak velká země USA je, a že cestování v rámci jejích i kanadských hranic je bez omezení, tak je to trochu pochopitelné.
 
Kulturně se ovšem Američané díky nízké míře cestování do zahraničí tolik neobohatí, jak jsme na to zvyklí my Evropané.
 
Z 80% Američanů, kteří uvedli, že se letos chystají na dovolenou, polovina pojede na cestu po amerických městěch nebo využije k rekreaci jiné tamní zajímavé destinace. Zbývající část se dělí na dvě části, okolo 20% se chystá do zahraničí a zbývajících 30% si chce užít teplé letní dny na pláži.
 
Specialitou amerických cestovatelů je cesta za zábavou, míněnou zábavními parky. Těch je v Americe nepočítaně a není to jen Disney Land, ale i mnohé další s atrakcemi, které si umíme jen stěží představit.
 
Američané, kteří zůstavají na dovolenou v rámci amerických hranich, často také vyrážejí do národních parků, které jsou pro svůj věhlas navštěvovány i zahraničními návštěvníky, kteří do USA zavítají.
 
Kam byste nejraději na dovolenou vyrazili vy? A vybrali byste si jako svůj cíl právě Spojené státy americké?