Cestujeme kolem světa – 2. díl

Kam cestují v létě Britové?

Autor: Andrea


Jaké jsou nejoblíbenější destinace Britských cestovatelů? Které měsíce jsou nejoblíbenější pro výběr dovolené? A jaký dopravní prostředek Britové nejčastěji zvolí pro svou cestu?

Dvě třetiny Britů si vybírají dovolenou v červenci a srpnu pro velmi příznivé počasí. Nebojí se ovšem jet na dovolenou např. do Skotska a koupat se tam ve velmi studeném severním moři (i v těchto měsících). Tradičně však většina tráví dovolenou u moře v teplejších krajích nebo na vlastním pobřeží.

 

Jižní Anglie je teplejší a nabízí mnoho možností pro letní aktivity včetně širokých pobřeží s plážemi. Pro  80% Britů znamená zahraniční cestování cestu po Evropě. I díky krátké vzdálenosti se Španělsko a Francie těší největšího zájmu turistů ze Spojeného království.

Samozřejmostí jsou i populární návštěvy anglicky mluvících zemí, jako je USA nebo Irsko. A co Česká republika? Zavítají Angličané s radostí i k nám?

 

Určitě ano. Za rok 2012 se návštěvnost turistů ze Spojeného království pohybovala okolo 295 000. Což je vzrůst počtu návštěvníků oproti předchozím rokům o skoro 7%.

 

A pokud se letos na letní dovolenou chystáte vy do Velké Británie, moc si toho balit nemusíte. Stejně jako Česká republika, zažívají Britské ostrovy vlnu tropických teplot.