Frázová slovesa – 2. díl (procvičování)

Autor: Andrea

V prvním díle o frázových slovesech jsme vás seznámili s tím, co to vlastně frázová slovesa jsou, a k čemu se používají. V dnešním díle si budete moct vybrat ze seznamu odkazů, na kterých si budete moct frázová slovesa efektivně procvičit (a naučit se třeba i nějaká nová).

http://www.englishpage.com/prepositions/prepositions.html

  • V sekci Phrasal verbs máte možnost procvičit si spojení těch nejobvyklejších sloves s přeložkami v různých praktických větách. Pokud byste si raději vyzkoušeli různá frázová slovesa, najdete zde i cvičení smíchaná. Vše je vyhodnocováno automaticky ihned po kliknutí na tlačítko „check“.

 

http://www.stuff.co.uk/phrasal.htm

  • Interaktivní test frázových sloves, kde vybíráte ze tří podobných možností. Celkem vás čeká 12 otázek.

 

https://learnenglish.britishcouncil.org/en/english-grammar/verbs/phrasal-verbs

  • Trocha teorie, na konci najdete seznam sloves s těmi neobvyklejšími předložkami, se kterými dohromady tvoří frázová slovesa

 

http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/language/faceup/

  • Jednoduché procvičení frázových sloves rychle a zábavnou formou, po krátkém online poslechu o tom, co se přihodilo Markovi – „4. series“  - poté, co odeslal pracovní e-mail s nevhodným textem….více už můžete zjistit sami

 

Pokud máte pocit, že byste si měli procvičit nejen frázová slovesa, ale angličtinu celkově, najděte pro sebe vhodný kurz angličtiny. Díky moderním inovativním metodám se navíc máte možnost naučit frázová slovesa lehce, bez zbytečného biflování.