Great Britain vs. United Kindom

Učíte se anglicky a vrtá vám hlavou, kdy vlastně použít termín „Great Britain“, a kdy „United Kingdom“? A co byste si vlastně vybrali pro popis své cesty do Anglie?

Termín United Kingdom, tedy Spojené království odkazuje ke spojenectví čtyř nezávislých území Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. Celý název Spojeného království je tedy „United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland“.

 

Do Velké Británie/Great Britain patří pouze Anglie, Skotsko a Wales. Ale pozor, je třeba nezaměňovat termíny „Britain“ a „Great Britain“. Zkrácený název Britain totiž odkazuje pouze na části Anglie a Walesu. Název „Britain“ pro území Anglie a Walesu pochází z dob osídlování tohoto teritoria Římany.

 

Ať už se plánujete vydat na cesty po Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, či svůj pobyt omezíte na teritorium Velké Británie, určitě si předtím nezapomeňte procvičit angličtinu. Najděte si ten správný kurz, nebo se zajděte podívat na ukázkovou hodinu angličtiny zdarma, kde si vyzkoušíte, jak mohou probíhat zábavné a dynamické hodiny angličtiny.