Idiomy – 3. díl (intermediate)

Autor: Andrea

 

V třetím díle seriálu o idiomech se zaměříme na weby, které vám pomohou seznámit se s idiomy středně pokročilé úrovně blíže, některé se třeba i naučit a zábavně si je procvičit.

V prvním díle seriálu o idiomech jsme vám představili tento jazykový jev. Teď je zaměříme na praktickou stránku věci. Zde najdete vybrané weby pro středně pokročilé. Na těchto stránkách se budete mít možnost seznámit s běžnými idiomy středně pokročilé úrovně blíže a efektivně a zábavně si je procvičit.

 

http://www.english-test.net/esl/english-expressions.html

22 sad testových otázek s těmi nejzákladnějšími idiomy. Můžete si vybrat tematicky, které idiomy by vás zajímaly nejvíce. Po vybrání jednotlivé kategorie označíte svoje odpovědi a celý test je pak vyhodnocen.

 

http://www.vocabulary.co.il/idioms/

Není nad hraní her, tyhle jednoduché hry jsou zaměřené právě na idiomy. Klikněte a bavte se!

 

http://www.ecenglish.com/learnenglish/lessons/intermediate-level-idioms

Představení 10 zajímavých a běžně používaných idiomů středně pokročilé úrovně. Po příkladech vět a představení idiomů následují krátké testové otázky, na kterých si ověříte, co jste si zapamatovali. Po vyplnění je test opět automaticky vyhodnocen.

 

http://www.english-online.org.uk/int6/idiom1i.htm

Pokud máte více času, můžete si v angličtině přečíst více o idiomech. Celý článek je určen středně pokročilým studentům. Když dojdete na konec, vpravo dole najdete šipku, když na ni kliknete, otevře se vám test, kde jsou vám zábavně představeny různé idiomy.

 

Pokud máte pocit, že procvičování gramatiky online pro vás není dostačující a chtěli byste se svou angličtinou něco konečně udělat, vyberte si správný kurz angličtiny, který vám to možní.

V rámci kurzů angličtiny jazykové školy Empire dokonce dostanete (kromě jiných výhod) i přístup do on-line zóny, která je šitá na míru přímo studentům jazykových kurzů. Takže si můžete efektivně procvičovat to, co jste se na hodinách naučili.

Pokud byste si online zónu rádi bezplatně vyzkoušeli, máte možnost:

http://directenglish.home.pl/online4/