Introduction

Úvodní článek našeho nového seriálu z prostředí jazykové školy Empire, ve kterém se naše lektorka Bára bude snažit ukázat, jaké je u nás prostředí.

Autor: Bára   

Dobrý den milý studente XY,

V první řadě bych Ti moc ráda poděkovala, že Tě zajímá co se u nás děje, i když zrovna nemáš hodinu angličtiny. Jak to vím? Jednoduše, čteš tyto řádky, silly.

 

Dovol mi trochu Ti představit myšlenku projektu, kterého ses stal součástí automaticky po přečtení prvního řádku. Není potřeba nijak se vázat, nic nemusíš podepisovat, nic nemusíš platit a dokonce máš možnost komentovat na všechno, co se Ti líbí a samozřejmě také nelíbí, já budu moc ráda, když projevíš jakoukoliv aktivitu ve formě komentů, dotazů, čehokoliv.

Každý týden budeš mít možnost přečíst si nový článek, samozřejmě v češtině, ale také v angličtině, každopádně ani v českém znění se nějakým těm frázím, slovním spojením, samozřejmě důležitým, nevyhneš. V textu budou zvýrazněna a samozřejmě také vysvětlena, všechno pro Tvoje pohodlí, aby si měl co nejméně práce s textem a jenom si užíval čtení a seznamovaní s lehkými frázičkami, které se Ti jistě jednou “šiknou”, to Ti garantuju, jako, že se Bára jmenuju.   

Naše “writer-ská” komunita je zatím moc maličká, momentálně máme jenom dva členy, ale o každém novém přispívajícím Tě budu samozřejmě informovat, abys věděl, na koho se v případe zájmu nebo dotazů obrátit. Prozatím Ti představuju sama sebe (jak troufalé, že?), jmenuju se Bára a dalším důležitým článkem je Sarah. Jestli by Tě něco více o nás zajímalo, než to, že jsme přirozeně “empírovské” lektorky, napiš si o to. Poněvadž nechceme působit dojmem narcizmu, že začneme hned jen tak z fleku psát o nás, you know?

 

 sarahbara

Články budou rozděleny do různých kategorií, kde si je budeš moci přečíst také zpětně. Jak jsem už zmínila o několik řádků výše, to všechno můžeš ovlivňovat hlavně ty! Můžeš navrhnout téma a my se budeme snažit napsat odpověď na to, co Tě zajímá a je pro Tebe důležité. Je to blog o nás, ale pro Tebe, budeme s Tebou “share-ovat” naše zážitky, zkušenosti, rady, tipy a nápady jak na angličtinu, cizí jazyk sám o sobě.

 

Doufám, že půjde o čtení efektivní, které Tě na jednu stranu pobaví a obohatí a na druhou naučí, ale samozřejmě tak, abys vše byl schopen použít bez jakýchkoliv problémů ve svém mluveném hovoru, lépe řečeno konverzaci.

 

Už teď se těším na Tvé postřehy a komenty! Přeju hezké čtení!

 

Tvoje,

 

Bára

 


 

silly - hovorový výraz, v překladu "hlupáčku".

you know - hovorový výraz, "víš?"