Jak vybrat ten správný jazykový kurz

Autor: Andrea

 

Chtěli byste se začít učit anglicky, ale váháte, který jazykový kurz je pro vás ten pravý? Poradíme vám, co zohlednit při výběru jazykové školy/jazykového kurzu.

  1. Vaše očekávání a představy

Stanovte si, co od jazykového kurzu očekáváte. Chcete si udržet stávající jazykovou úroveň? Pak vám budou stačit 2 hodiny angličtiny týdně. Pokud se chcete ale zlepšovat, bude to chtít větší intenzitu. Chcete individuální přístup, nebo vám vyhovuje interakce s ostatními studenty? A takto bychom mohli pokračovat….

 

  1. Pověst jazykové školy

Hledejte si reference a hodnocení vybrané jazykové školy např. na internetu. Pomoci vám může například srovnávač jazykových kurzů Fairlist. Nebo reference, které vám může poskytnout sama jazyková škola.

 

  1. Lektoři

Dáváte přednost rodilému mluvčímu, nebo jste spokojenější s českým lektorem? Je důležité uvědomit si vlastní úroveň angličtiny, a co od náplně hodin očekáváte. Úroveň lektorů je naprosto zásadní pro kvalitu výuky. Zajímejte se o vzdělání lektorů, školení, kterými prochází, a jaký je standard jejich profesního rozvoje.

 

  1. Péče o studenty

V ceně jazykového kurzu není pouze výuka, měli byste očekávat určitý standard servisu, který s ním přichází. Péče o studenty/klienty a vyhovění jejich přáním, co se týká výuky, prostředí apod. by mělo být jednou z priorit jazykové školy.

 

  1. Ukázková hodina zdarma

Většina jazykových škol dnes nabízí ukázkovou hodin zdarma. Určitě ji využijte. Seznámíte se s prostředím jazykové školy, přístupem péče o klienty, výukovou metodou a hlavně dostanete příležitost zeptat se na cokoliv, co byste chtěli o výuce vědět. Obvykle je také nabízen v rámci ukázkové hodiny rozřazovací/vstupní test, kde je určena úroveň studentů.

 

Teď už stačí vybrat si ten správný jazykový kurz a začít se bavit při učení angličtiny!