Moderní způsoby výuky angličtiny

Autor: Andrea

 

Jaké jsou hlavní trendy dnešní doby ve výuce cizích jazyků? Představíme vám to nejzajímavější na trhu jazykových škol. Slyšeli jste už o výuce přes skype? Víte, co to znamená sugestopedie? Pokud ne, čtěte dál a dozvíte se mnohem více...

TŘÍDA PLNÁ TECHNICKÝCH VYCHYTÁVEK

 

V dnešní době nikoho asi nepřekvapí, že technické vychytávky jako tablety, smartphony, notebooky se dají použít nejen k práci a zábavě, ale i k učení. Na základních školách již běží pilotní projekty s třídami vybavenými tablety, které obsahují didaktické materiály zpracované zábavnou formou. Dětem se tak přibližuje (pro ně tak moc lákavá) moderní technologie a zároveň se učí a procvičují si vše potřebné.
Dnes již není vyjímkou, že takové vybavení můžete najít i v jazykové škole. Některé jazykové kurzy jsou sestaveny tak, že klasickou výuku střídá „hraní“ na tabletu. Kromě technických zařízení se dnes již ve třídách využívají i interaktivní tabule. Ty slouží k tomu, že není třeba používat další stohy papíru a je možné pracovat s výukou zábavnou flexibilní formou.
                                                                                                          
DIRECT METHOD, KTERÁ FUNGUJE
Skupina přímých metod pro výuku cizích jazyků je moderním způsobem, jak se efektivně a kvalitně naučit jazyk za úměrný čas. Jedná se o konverzační metodu, při které studenti od začátku hovoří anglicky.
Direct Method se využívá nejen pro výuku angličtiny, ale i němčiny a španělštiny. Pro svou efektivitu je využívána studenty na celém světě. Díky neustálému opakování a procvičování, má student možnost odblokovat stres z mluvení v cizím jazyce.
Proces učení probíhá formou, která napodobuje učení se mateřského jazyka, které máme všichni zakódováni v sobě.
 
SUGESTOPEDIE, ANEB JE LIBO HYPNÓZU?
Sugestopedie se podobně jako Direct Method snaží odbourat stres z mluvení v cizím jazyce. Její podstata spočívá na uchování učiva v dlouhodobé paměti a hovoření bez potřeby překladání z češtiny do cizího jazyka a opačně.
Na hodinách se ovšem pracuje s podvědomím a pomocí sugesce, která znamená pozitivní příkazy ve stavu uvolněníhladině Alfa nebo i hypnóze se student ponořuje do procesu učení.
 
ON-LINE VŽDY A VŠUDE
Dnes není vyjímkou, že klasické jazykové kurzy jsou kombinovány s interaktivními cvičeními. Velkou výhodou je možnost procvičování si učiva z hodin doma na počítači.
V dobré jazykové škole najdete kurzy, jejichž součástí jsou přímo na míru vytvořené on-line zóny, ve kterých si student zvolí pokročilost a kapitolu, kterou si chce procvičit a má tak možnost učit další stovky hodin navíc.
Kromě takto speciálně vytvořených on-line zón, je dnes možné stáhnout si do chytrých telefonů a tabletů aplikace pro Android nebo na iTunes. Pokud hledáte aplikace kvalitní, zaměřte se na renomovaná vydavatelství jazykových učebnic a cvičebnic. Elektronické verze v podobě aplikací lze na trhu již běžně najít.
Pokud vám vyhovuje učení v domácím prostředí a nechcete a nemáte čas dojíždět do tříd jazykových škol, tak se dnes nabízí dokonce i možnost výuky přes skype. Její výhodou je časové plánování dle možností studenta, výuka je individuální a vše závisí vlastně na kvalitních internetovém připojení, aby rozhovor probíhal přirozeně bez zádrhelů.
Tento způsob výuky ale pro svou specifičnost nemusí vyhovovat každému, vždy záleží jen na vás, jakým způsobem si chcete cizí jazyky procvičit.
Možností máte nespočet a s moderními technologiemi máte navíc možnost využít všechny způsoby tak, aby vyhovaly přímo vám a časově se vám co nejvíce přizpůsobily. Takže ať už cestujete každý den hodně autem nebo městskou hromadnou dopravou, nebo jste v kanceláři celý den na počítači, vymezte si svůj prostor na procvičování cizího jazyka.
Ne nadarmo se říká: „Kolik umíš jazyků, tolikrát si člověkem.“