Nejlepší internetové slovníky angličtiny

Autor: Andrea

Pokud jste se začali učit anglicky nebo už se angličtině několik let věnujete, jistě nastanou chvíle, kdy budete potřebovat využít slovník pro překlad něčeho, co jste viděli nebo naopak zjistit, jak něco říct. To, že slovník je nejlepší přítel všech studentů cizích jazyků, je určitě naprosto jasné. My vám dáme tipy na kvalitní slovníky na internetu, které můžete využít. Jistě se s nimi díky jednoduchému užívání rychle seznámíte a budete je moct efektivně využívat pro zdokonalování si vaší angličtiny.

Slovníky můžeme rozdělit na dvě kategorie:

  1. Překladovétzn. dvojjazyčné; tento typ slovníku vám pomůže, pokud si potřebujete anglický výraz přeložit do češtiny nebo hledáte anglický ekvivalent pro české slovíčko
  2. Výkladovétzn. jednojazyčné, tzv. English – English dictionaries; v těchto slovnících najdete anglickou definici k anglickému slovíčku, díky využití tohoto slovníku máte možnost dále si zlepšovat angličtinu a aktivně rozšiřovat svou slovní zásobu, tyto slovníky se samozřejmě hodí pro studenty s vyšším stupněm pokročilosti, vzhledem k tomu, že jsou pouze v cizím jazyce

Pro obě kategorie těchto slovníků vám doporučíme webové stránky, které vám usnadní překládání a hledání neznámých výrazů.

 

PŘEKLADOVÉ SLOVNÍKY: English – Czech – English

 

http://www.slovnik.cz/ - nejzákladnější slovník, s jednoduchým zadáváním klíčových výrazů, které potřebujete přeložit

 

http://slovnik.seznam.cz/ - tento slovník prošel výraznou modernizací za dobu své existence, dnes nabízí funkci pokročilé gramatiky, která vám odhalí i fráze obsahující vámi hledané slovo a další zajímavosti týkající se hledaného výrazu

 

http://translate.google.com/ - platforma Googlu nabízí tento velmi užitečný překladač, do kterého můžete vkládat celé části textů, a ty jsou pro vás zdarma automaticky přeloženy, ovšem je nutné počítat s množstvím gramatických odchylek, protože se jedná o strojový překlad, tento překladač je tedy výhodné využít pro získání hlavní myšlenky textu, ale určitě by nebylo dobré prezentovat se jeho výslednými překlady

 

 

VÝKLADOVÉ SLOVNÍKY: English –English

 

http://dictionary.cambridge.org/ - klasický a velmi podrobný výkladový slovník z vydavatelství Cambridge, navíc vám volba hned vedle kolonky k hledání umožní upřesnění, v jakém slovníku „listovat“ (zda vás tedy zajímá britská nebo americká angličtina, obchodní angličtina, základní výrazy v angličtině či jste studenty angličtiny a definice jsou pro vás připraveny ve srozumitelnější formě)

 

http://www.thefreedictionary.com/ - tento všestranný slovník vám nabídne překlady i množství složitějších idiomů a frází, dá se ale využít i na obyčejné překládání jakýchkoliv výrazů

 

http://www.macmillandictionary.com/ - slovník, který vám nabídne přehlednou grafiku, dobré a kvalitní zpracování definic a kombinací slov a frází, ve kterých hledané slovíčko můžete najít

 

Slovníky se dají však využít nejen k překladům. Pokud si potřebujete vybrousit svou výslovnost nebo jen prostě zjistit, jak se vámi hledaný výraz vyslovuje, máte dvě možnosti. Když umíte číst fonetické symboly, najdete fonetický transkript výrazů v každém dobrém slovníku vedle každého slovíčka. Pokud dáte přednost zvukovému vjemu, doporučujeme stránku: http://www.howjsay.com/, zde jednoduše zadáte výraz a poté pouhým nájezdem kurzoru na vámi hledané slovíčko, uslyšíte přesnou výslovnost.

 

Učte se anglicky aktivně s využitím kvalitních slovníků a uvidíte, že vaše zlepšování se bude jen zrychlovat. Ve chvíli, kdy anglicky budete umět natolik, abyste si otevřeli výkladové slovníky, určitě to udělejte. Rozšíříte si tak obzory a určitě narazíte i na nějakou zajímavou frázi, která vám utkví v paměti.

 

A jaký slovník na internetu rádi používáte vy?