Nevaž se, odvaž se

Třetí část našeho seriálu z prostředí Empire. Dozvíte se, kdo je těhotný, užitečné tipy pro studium angličtiny a mnoho dalšího.

Autor: Bára 

Hey there troublemakers,

 

jak praví Američané “Howz it goin’“?, Víte, co je zajímavé? Že nikdy neřeknou, že by se měli blbě nebo něco podobného našemu tak známému negativismu, so guys let’s learn our lesson &; let’s be happy and not worried ;-). It’s summer and it’s beautiful!!! “Yay”, motivační úvod za námi a teď se můžeme v klidu věnovat něčemu vážnému, co ty na to?

 

Takže otázka byla “Howz it goin’?” If you ask me, my v Empíru se máme ještě o něco maličko lépe než ti mimo Empíru, ostatně jako každý týden máme moře nových zážitků s vámi - studenty, plus určitě jsme se něco nového naučili. Kromě toho, “let me put in a nutshell to you” co všechno ještě jsme za poslední týden nebo dva zažili - dva pracovní odchody (now when I am thinking about it, they both are blondes, just sayin’ - do you know any jokes?), jednu překvapivou a překvapivě dobrou zprávu (somebody’s belly is getting bigger and bigger, guess whose?), jeden after-work beer meeting (blondes’ farewell-party, when was the last time you went to a party?) a samozřejmě Páteček (what’s your plan?).

 

blog bara 

 

Nic není napořád, nebo jo? Co myslíš? For instance, mimčo přestane žvatlat a začne mluvit, stejně tak jako ty - náš Empírovský student začneš recyklovat vocab a gramatiku co ses za ty dva trimestry naučil, samozřejmě, jestli jsi poctivě chodil k nám do Empíru, viď? “Jak recyklovat? Kde? Cože?” “High season”, dá se říct už, odstartovala, takže jisto-jistě i ty vyrazíš na nějakou tu dovču nebo delší “gateaway” a jsem si jistá, že určitě budeš mít minimálně 100 příležitostí mluvit jazykem, co ses u nás naučil a co nás dva tak sbližuje “lmao”. Je to jenom na tobě, jestli přijmeš změnu a použiješ angličtinu taky “outside the classroom” a vystoupíš ze svoji “comfort-zone”.

Nebuď napořád stagnátor a rozmazluj trošku všechny jazyky, co znáš (samozřejmě angličtinu na prvním místě. How? Easy! Věnuj !!!každý den!!! jen !!!5 minut!!! cizímu jazyku (do not you dare si to vysvětlit po svém - ve dvojsmyslu, mluvit o cizích jazycích je vždycky tricky;). Co máš dělat? Jsi už big boy/girl a určitě zvládneš vybrat si něco, co tě zajímá a věnovat tomu 300 sekund, sounds good, huh?

Co dělám já? E.g. každé sobotní ráno nebo kdykoliv mám volnější den zkouknu nový díl “Keeping up with the Kardashians” and oh boy is it interesting now, if you know what I mean?!?. V týdnu se dívám na různá Youtube videa, která mi přijdou do cesty a jsou zajímavá, in addition bez sluchátek nedám ani ránu a když lítám po Praze, jak hadřík z hodiny na hodinu, není od věci poslouchat dobrou audio knihu (The Curious Case of Benjamin Button) a nebo songs s normálním textem, ne něco jako “Baby one more time” - tak by měl vypadat správný Empírovský body language;).

Svých 5 minut dáš, i když se vrátíš o 4 odstavce zpátky a zodpovíš všechny otázky v závorkách - yes, it is easy as that!!!

 

Have a beautiful weekend,

 

xoxo, B.

 Howz it goin’ - hovorový americký výraz – téměř to samé jako „how are you?“

Learn a lesson

- poučit se

 

Don’t worry, be happy

- nedělej si starosti, ale měj radost

 

Let’s

- použiješ když chceš, aby někdo dělal něco s Tebou

 

It’s summer and it’s beautiful

- Je léto a tak krásné!

 

Yay

– hurá

 

If you ask me

– co se týká mě

 

Put something in a nutshell

- podat něco ve zkratce

 

Now when I am thinking about it, they both are blondes, just sayin’ - do you know any jokes?

- teď když tak o tom přemýšlím, obě jsou blondýnky, nic tím nechci říct, jenom konstatuju, znáte nějaké vtipy o blondýnkách?

 

Somebody’s belly is getting bigger and bigger, guess whose?

- něčí bříško se zvětšuje, uhádneš čí?

 

After-work beer meeting

- popracovní pivní sešlost

 

Blondes’ farewell-party, when was the last time you went to a party?

- rozlučka s blondýnkami, kdy naposledy jsi byl na párty?

 

What’s your plan?

- jaký máš plán?

 

For instance

– například

 

High season

- období, kdy všichni jedou na dovolenou

 

Getaway

- výlet, 2-3 dny

 

Outside the classroom

- mimo učebnu

 

Comfort-zone

- zóna, prostor, kde se každý cítí bezpečně

 

Do not you dare

- nepovažuj se (Bůh Tě chraň)

 

Keeping up with the Kardashians

– Držet krok s K.

 

Oh boy is it interesting now

- a jak je to teď zajímavé

 

If you know what I mean?

- jestli víte co tím myslím

 

In addition

– případně

 

The Curious Case of Benjamin Button

- Zvláštní případ Benjamina Buttona