Očima lektorů angličtiny...2. díl

V prvním díle našeho seriálu o českých a slovenských lektorech angličtiny Jazykové školy Empire jste se měli možnost dozvědět, proč rádi učí angličtinu. Naše další otázka směřovala na různé produkty, které jazykovka nabízí. Chtěli byste vědět, jaké hodiny mají naši lektoři nejraději? Čtěte dál...

Co nejraději učíme?

 

Nejraději učím Business English a konverzace, když se podaří téma. Ale DME má taky své momenty :)

KATKA, Jazyková škola Empire, Praha

 

Nemám vyloženě oblíbený produkt, nicméně konverzační hodiny (již ze své podstaty) dávají studentům největší prostor se vyjádřit - a tím i mě šanci dozvědět se o nich více a rovněž se lecčemu naučit.
ZBYNĚK, Jazyková škola Empire, Praha

 

DME – je to adrenalin, zvládnout hodně opakování, také novou látku, vysvětlit gramatiku, popřípadě nějaký reading, musíte být rychlí a efektivní a to není lehké, ale je to challenge.

Konverzace/DME s prvky konverzace – studenti využijí své znalosti v reálném životě v angličtině a většinou jsou velmi překvapení jako dobře jim to jde a já jsem ráda za „witness“ tohoto úžasného okamžiku J.

BÁRA, Jazyková škola Empire, Praha

 

Všechno má svoje kouzlo. Záleží víc na klientovi než na produktu. Produkt se dá vždy přizpůsobit a dá se neustále zlepšovat jeho výuka.

TOMÁŠ, Jazyková škola Empire, Bratislava

 

Osobně nejraději učím konverzačně laděné produkty a také ráda učím gramatiku a to proto, že je pro mě velmi zajímavé hledat způsoby, jak studentům a studentkám zprostředkovat logiku za jistými gramatickými jevy, nejlépe zážitkovou formou. Vždy mě při tom fascinuje, když si uvědomím, jak moc struktura jazyka, stylistické prostředky a slovní zásoba odrážejí myšlení a kulturu, ve které se daný jazyk rozvíjí a používá.

SYLVIA, Jazyková škola Empire, Košice

 

Nejraději učím business english a různé specializované konverzace – schopnost někomu rozšířit obzory a posunout ho o několik stupňů dál je dar, který by byla hloupost, nechat si jen pro sebe – a to je právě věc, která mě na učení baví – viditelný důkaz toho, že se mají studenti kam posouvat, že ne naučí nejdříve opravovat, později chyby nedělat a jejich vyjadřování se posune na jinou úroveň.

ARNOLD, Jazyková škola Empire, Bratislava

 

Mně osobně dodnes nejvíc vyhovuje DME, tedy naše všeobecné kurzy angličtiny. Metoda je intenzivní, zahrnuje hodně interakce se studenty, neobsahuje zbytečně hluchá místa a motivuje studenty k mluvení a odbourání strachu z mluvení. S touto metodou se velmi dobře pracuje se studenty, a ti se systematicky posouvají, což je vždy radost sledovat.

VILÉM, Jazyková škola Empire, Bratislava

 

Chtěli byste vědět, které studenty mají lektoři angličtiny nejraději a mají vůbec nějakou škálu oblíbenosti svých studentů? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte za měsíc v dalším (3.) díle našeho seriálu Očima lektorů angličtiny...