Očima lektorů angličtiny...3. díl

V dalším díle seriálu o lektorech angličtiny Jazykové školy Empire se dočtete, jaký typ studentů mají naši lektoři nejraději. A je to vůbec tak, že by někoho preferovali, nebo svojí profesi ovládají natolik, že je baví učit všechny studenty bez jakéhokoliv rozdílu?

Koho nejraději učíme anglicky?

 

Naše studenty :-) Dokud je to baví, baví to mě. A když je to nebaví, většinou je stejně strhnu. Jsou šikovní a moc milí.

KATKA, Jazyková škola Empire, Praha

 

Asi nejvíce mě baví učit pokročilejší studenty, s těmi se už do určité míry dá vést konverzace na obvyklá témata a podlé mého názoru si nejrychleji osvojují novou látku a slovíčka.

DAVID, Jazyková škola Empire, Praha


Preferuji spíše pokročilejší úrovně studentů, nicméně v případě studentů-začátečníků (a nejlépe těch úplných) je pokrok nejviditelnější. Díky metodě DME pak často pokrok až překvapivě rychlý.

ZBYNĚK, Jazyková škola Empire, Praha

 

„Everyone is different and special, that is what I like! I love teaching absofreakinglutely everyone“.

BÁRA, Jazyková škola Empire, Praha

 

Dobrý učitel se dokáže nadchnout pro všechny kategorie klientů. Moje srdcová záležitost jsou ale „beznadějné“ případy, se kterými se už nedá pohnout. Právě takoví klienti mě posouvají dále a jejich spokojenost mě těší ještě víc.

TOMÁŠ, Jazyková škola Empire, Bratislava

 

Nejraději učím kurzy pro veřejnost; cítím při nich největší svobodu a potenciál v tvořivosti a zábavě.

SYLVIA, Jazyková škola Empire, Košice

 

Všechny, kteří mají o učení se zájem. Každý je sice na jiné úrovni a každý má také jiné nároky, ale právě ta pestrá škála a rozmanitost klientely nedovoluje najet do rutiny.

JANA, lektorka němčiny, Jazyková škola Empire, Bratislava

 

Je těžké to takhle klasifikovat. Nejdůležitější je, aby učení studenty bavilo a sedli si jeden s druhým v rámci skupinky. V takovém případě mohou být i úplní začátečníci a hodiny by mohly probíhat i při pochodu přes Trnavské mýto, a i přesto by hodiny stály za to.

VILÉM, Jazyková škola Empire, Bratislava

 

Čtvrtý díl seriálu o českých a slovenských lektorech angličtiny se zaměří na to, co je nejvíce na učení anglického jazyka baví. Za měsíc na našem blogu...