Očima lektorů angličtiny...4. díl

Chtěli byste učit angličtinu a přemýšlíte, zda máte dostatečnou motivaci? Nebo jste někdy přemýšleli, co vlastně vaše lektory angličtiny na své profesi nejvíce baví? Zajímavé odpovědi se dočtete v našem dalším díle seriálu o lektorech Jazykové školy Empire v Čechách a na Slovensku.

Co nás nejvíc baví na učení angličtiny? 

 

Aha-momenty, studenti si něco zapamatují nebo něco pochopí nebo jim to jde a mají radost. Taky prostředí, které v Empire máme - pohoda, klid, výborně naladění lidé, příjemná atmosféra.
KATKA, Jazyková škola Empire, Praha

 

Asi pro každého učitele je největší odměnou pokud žák pochopí a zvládne aktivně používat novou látku. Druhá odměna (alespoň v Jazykové škole Empire) je že se člověk neustále vzdělává a s každou hodinou učí novým věcem, pedagogickým dovednostem a přístupům. Pro mě osobně je další přidanou hodnotou, že se ještě podrobněji seznamuji s angličtinou jako takovou.

DAVID, Jazyková škola Empire, Praha

 

Setkávání se zajímavými lidmi, vzájemné obohacování a hlavně .... je to zábava.

ZBYNĚK, Jazyková škola Empire, Praha

 

Schopnost předat klientovi znalosti, které dokáže následně používat a také je používá.

TOMÁŠ, Jazyková škola Empire, Bratislava

 

Práce s lidmi a cizím jazykem, tématy, náročnost a jednoduchost, vždy je o čem a vždy se učím i já.

JANA, lektorka němčiny, Jazyková škola Empire, Bratislava

 

Mě osobně nejvíce baví lidi. Baví mě poznávat je díky otázkám v knize, rozdíly mezi nimi a to, že každý z nich potřebuje specifický přístup. Učitel musí být často psycholog, aby věděl, jak má se studenty pracovat a něco mu během hodiny předat. I když je to časově náročné, stojí to za to a lidé jsou za to učiteli vděční.

VILÉM, Jazyková škola Empire, Bratislava

 

Pátý díl seriálu vám dá odpověď na otázku, proč byste se vy, jako studenti, měli naučit anglicky. Jaký názor mají na učení angličtiny lidé, pro které je to anglický jazyk denním chlebem? Pokud jste stále nenašli dostatečné důvody, proč se naučit anglicky, věřte, že naši lektoři vám jich ve svých odpovědích dají víc než dost.