Očima lektorů angličtiny...5. díl

Stále váhate, zda se učit anglicky (německy)? Naši lektoři angličtiny (němčiny) nám odpověděli na otázku, proč byste se měli naučit anglicky (německy). Anglický (německý) jazyk je jejich obživou, kde tedy vidí ty největší argumenty, proč se angličtiny nebát a konečně se ji naučit?

Proč se učit anglicky / německy?

 

Inu, naštěstí pro mě žijeme ve společnosti, v níž je angličtina považována za samozřejmou znalost. Pohovory bývají vedeny částečně v angličtině a jazyky obecně pomáhají k lepšímu pracovnímu uplatnění. Navíc, tedy, je vždycky příjemné být si jistý, že si na dovolené objednávám coffee a ne coffin :-)

KATKA, Jazyková škola Empire, Praha

 

Ne nadarmo se říká: "Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem". Mě angličtina otevřela nové obzory. Nejen že se nemusím při hledání jakékoliv informace spoléhat jen češtinu, ale pokud kamkoliv cestuji, mohu se spolehnout, že na většině míst se domluvím anglicky a zároveň mám možnost seznámit se se zajímavými lidmi, se kterými bych si jinak než anglicky nepopovídal.

DAVID, Jazyková škola Empire, Praha

 

Angličtina jde stále dopředu, jsme ji zahlcení a ti co anglicky dnes nemluví, nežijí a jsou velmi omezení v možnostech, jazyk, nejvíc ten anglický v kombinaci s jiným jazykem je obrovskou výhodou a jeden nikdy neví, možná se jim jednou zalíbí anglicky mluvící muž/žena nebo naopak a „then English comes in handy, I am sure“ J.

BÁRA, Jazyková škola Empire, Praha

Angličtina je v dnešním světě nevyhnutelná, a čím lépe ji ovládáte, tím váš kredit a cena stoupá – ať už kariérně, společensky nebo mezi přáteli. Angličtina vám otvírá dveře do nových zaměstnání, na lepší pozice, umožňuje vám poznat nepoznaný svět, načerpat nové poznatky, poznat nové lidi a přátele. V globalizovaném světě ten, kdo neumí anglicky, jakoby ani neexistoval. Zároveň neumí využít všechny příležitosti, které mu svět nabízí.

TOMÁŠ, Jazyková škola Empire, Bratislava

K učení angličtiny není třeba příliš motivovat – lidé si dříve nebo později uvědomí, jak je důležité umět se dorozumět, a že jiná východiska sice jsou, tohle je ale nejkratší cesta. A pokud student začne, neměl by skončit, dokud se nedostane tam, kam chce – k přemýšlení v daném jazyce.

ARNOLD, Jazyková škola Empire, Bratislava

 

Protože se člověk dorozumí s více lidmi ve více zemích, protože to zvýší jeho pracovní uplatnění na dnešním trhu, protože má široké spektrum informací, ze kterých se učí, které ho posouvají dále atd.

JANA, lektorka němčiny, Jazyková škola Empire, Bratislava

 

Student by měl být v první řadě motivovaný sám. Pokud se chce člověk cokoliv naučit, bez vlastní vnitřní motivace to nejde. To je základní předpoklad učení. Na druhou stranu je pravda, že lektor může jeho motivaci ještě podpořit, případně studenta motivovat v momentech, kdy sám nevidí smysl v tom, co ho chceme naučit. Důležité je neustále dávat studentovi cíl a směr, kterým se má ubírat k jeho dosáhnutí. V případě učení angličtiny je potřebné neustále studentovi ukazovat možné přepojení na praktické využití jazyka. Tehdy v tom uvidí smysl a bude ochotný zaplatit daň za vědomost, kterou je proces učení.

VILÉM, Jazyková škola Empire, Bratislava

 

Náš seriál ještě nekončí, pokud byste chtěli zjistit více o našich lektorech a získat tipy, jak se co nejlépe/nejsnáz naučit anglicky/německy, neváhejte si přečíst další (a poslední) díl seriálu Očima lektorů... V odpovědi na poslední otázku, jak se co nejlépe jazyk naučit, vám dají tipy ti nejpovolanejší a věřte, že ví, co mluví :-)