Poznáváme Velkou Británii: Co jste (možná) nevědli o Anglii

Autor: Andrea

 

Opět vám netradičně představíme další část Velké Británie - její největší část se sedmkrát větší hustotou osídlení než má Skotsko. „Anglie“ bývá často zaměňována za „Spojené království“ nebo „Velkou Británie“. Učíme se prostě anglicky, tak jezdíme do Anglie. Pojďte se s námi podívat na známá, ale hlavně neznámá fakta o této zajímavé části Velké Británie.

Co možná o Anglii víte…

 

Hlavní město

Londýn

Oficiální jazyk

Angličtina

Systém

Konstituční monarchie

Královna (Spojeného Království)

Alžběta II.

Rozloha

130,395 km²

Počet obyvatel

Okolo 54 milionů

Hustota obyvatel

419/km²

Měna

Libra (GBP)

 

To byla „suchá“ fakta, ale v druhé polovině článku vám nabízíme výběr těch nejzajímavějších a nejkurióznějších informací o Anglii. Třeba se i díky nic rozhodnete tuto krásnou zemi navštívit a pořádně si procvičit angličtinu…

 

Co možná o Anglii nevíte…

  • Anglie má nejvyšší hustotu osídlení z celé Evropy
  • Angličané vypijí nejvíce čaje na světě, skoro třikrát více než Japonci a 22x více než např. Francouzi
  • Francouzština byla oficiálním jazykem Anglie po téměř 300 let (v období 1066 až 1362)
  • Zámek Windsor je nejstarší a největší historickou stavbou na světě, která se stále běžně užívá
  • Za první výrobou/vynálezem šampaňského hledejte Angličana Christophera Merreta, ten ji popsal na světě jako první v roce 1662, až 30 let poté tuto recepturu převzal Francouz Dom Pérignon
  • Anglie je kolébkou prvních poštovních známek
  • Anglie je domovem první železnice na světě
  • WWW (neboli world wide web) byl vynalezen Angličanem Timem Berners-Leeem
  • Mezi pobřežími Anglie a Francie je mezera široká pouhých 34 kilometrů

 

Pokud máte pocit, že jsme vás na cestu do Anglie opravdu nalákali, ale chtěli byste si předtím angličtinu pořádně procvičit. Najděte si ten správný kurz, nebo se zajděte podívat na ukázkovou hodinu angličtiny zdarma, kde si vyzkoušíte, jak mohou probíhat zábavné a dynamické hodiny angličtiny.