Poznáváme Velkou Británii: Co jste (možná) nevědli o Severním Irsku

Autor: Andrea

 

Severní Irsko je uváděno vždy až na konci při vyjmenovávání jednotlivých částí Spojeného království. Zajímavostmi a svou krásou není však rozhodně tím posledním místem, o které bychom se měli zajímat. V našem článku se opět dozvíte ty největší zajímavosti o této důležité části Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Co možná o Severním Irsku víte…

 

Hlavní město

Belfast

Oficiální jazyky

Angličtina (Irština, Skotština)

Systém

Konstituční monarchie

Královna (Spojeného Království)

Alžběta II.

Rozloha

13 843 km²

Počet obyvatel

1 845 604

Hustota obyvatel

133/ km²

Měna

Libra (GBP)

 

To byla „suchá“ fakta, ale v druhé polovině článku vám nabízíme výběr těch nejzajímavějších a nejkurióznějších informací o Severním Irsku. Třeba se i díky nim rozhodnete tuto krásnou zemi navštívit a pořádně si procvičit angličtinu…

 

Co možná o Severním Irsku nevíte…

  • Téměř polovině obyvatel je pod 30 let
  • Titanic byl postaven v Belfastu, a odtud také vyplul na svou nešťastnou plavbu
  • Najdete zde největší jezero z celého spojeného království
  • Irský akcent je velmi silně rozpoznatelný, navíc je zde velmi rozvinutý irský dialekt, například brambory, tedy potatoes jsou zde známy jako prutties
  • Počet obyvatel tvoří pouhé 3% z celkového počtu obyvatel Spojeného Království
  • Hodně irských jmen začíná na Mac, Mc nebo 'O'

 

Pokud máte pocit, že jsme vás na cestu do Severního Irska opravdu nalákali, ale chtěli byste si předtím angličtinu pořádně procvičit. Najděte si ten správný kurz, nebo se zajděte podívat na ukázkovou hodinu angličtiny zdarma, kde si vyzkoušíte, jak mohou probíhat zábavné a dynamické hodiny angličtiny.