Seriál o DME – díl 2.

Metoda Direct Method for English

 
Autor: Andrea
 
prvním díle seriálu o metodě výuky angličtiny Direct Method for English, jsme čtenářům vysvětlili rozdíl mezi přímou a tradiční metodou výuky angličtiny. V tomto článku se budeme zabývat konkrétně přímou metodou pro výuku angličtiny Direct Method for English. Pokud vás zajímají netradiční způsoby výuky cizího jazyka, čtetě dál.

 

Metoda Direct Method for English je licencovaný systém výuky angličtiny (metoda Direct Method je dnes využívána i pro výuku ostatních jazyků, například němčiny).
 
MÁ 3 HLAVNÍ VÝHODY:
-          student se naučí rychleji mluvit a proces učení cizího jazyka je celkově jednodušší
-          díky propracovanému systému se student zbaví zábran a stresu z mluvení cizí řečí
-          na hodinách je simulováno reálné cizojazyčné prostředí
 
Pro studenty je často na začátku studia, které je vhodné i pro úplné začátečníky, překvapením rychlost řeči lektora. Lektor mluví na hodinách přirozeným tempem, které umožní studentům rychlé přizpůsobení se reálné konverzaci v cizím jazyce.
Většinu hodiny tvoří systematicky připravená sestava otázek a odpovědí. Díky nim se student přirozeně učí nová slovíčka a gramatiku a zároveň neustále opakuje již nabyté znalosti. Direct Method tak studentům umožňuje kontinuální posun ve svých znalostech bez zapomínání již naučených jazykových jevů, jak se to stává u metody tradiční.
Díky propracovanému systému, je studentovi umožněno reagovat na hodině bez přemýšlení nad detaily jazyka a odpovídat hned a přirozeně. Lektor je na hodině od toho, že studentům stále pomáhá, a proto jsou vychytány i drobné chybičky. Díky tomu je ovšem od začátku studia odbouráno doslovné překládání jednotlivých vět „v hlavě“ tak, jak to mnozí studenti znají. S tím se však nedá v reálném životě a konverzaci v cizím jazyce uspět.
 
VÝSLEDKY STUDENTŮ DIRECT METHOD FOR ENGLISH:
-          postupné odbourání stresu z mluvení v cizím jazyce
-          připravenost reagovat v reálné konverzaci hned a přirozeně
-          zapojení do anglické konverzace v odpovídající úrovni již od první hodiny
 
OSOBNÍ NÁZORY STUDENTŮ:
„Vyzkoušela jsem už více jazykových škol, ale tahle hodina je živá, hodně mluvíme, mluvíme i vzájemně mezi sebou, takže mi to přijde fajn.
Určitě mi to pomohlo, protože hodně cestuji, tak vidím, že k tomu zlepšení došlo.
Taky už jsou filmy, na které se můžu dívat v přímo v angličtině, začínám číst knížky v angličtině.
Doporučila bych to všem, protože ta metoda mi přijde úžasná a finančně to taky není nijak náročné.“
 
„Mně se Direct Method líbí, protože ty hodiny jsou rychlé, živé, zajímavé. Stále se ty slovíčka opakují a procvičují, takže tím si je člověk opravdu zapamatuje.“
Studentky Jazykové školy Empire
 
Pokud vás náš článek zaujal, ale chtěli byste se přesvědčit na vlastní oči, jak hodina s přímou metodou Direct Method for English v Empire vypadá, podívejte se na video:
http://www.direct-english.cz/video-z-vyuky
NEBO se přihlaste na bezplatnou ukázkovou hodinu a vyzkoušejte si moderní způsob výuky angličtiny na vlastní kůži:
http://www.empire-skola.cz/ukazkova-hodina-zdarma/

 

Sledujte náš blog a ve třetím díle našeho seriálu o Direct Method for English se dozvíte, s jakými výukovými materiály tato přímá metoda pracuje, a jak je efektivně používat.