Seriál o procvičování anglické gramatiky on-line

2. díl – úroveň studentů: střední/intermediate
Autor: Andrea
 
Když se už nějakou dobu učíte anglicky a osvojíte si základní gramatická pravidla, stane se, že pocítíte potřebu znalosti gramatiky zlepšit. Navíc často zjistíte, že základy anglická gramatika nekončí, a je třeba ponořit se do ní více.

Procvičovat anglickou gramatiku mohou všichni studenti bez ohledu na úroveň angličtiny, jen je třeba zvolit správnou obtížnost. 

V našem článku najdete užitečné odkazy na webové stránkygramatickými cvičeními a vysvětlením gramatických pravidel určených hlavně pro středně pokročilé.

 

Anglická gramatika není nijak složitá, zkuste si pár cvičení a uvidíte sami, že její procvičování se dokonce může stát i zábavou.

 

http://speakspeak.com/english-grammar-exercises/intermediate

Jednoduchá online cvičení s přehledně rozdělenými sekcemi, jejichž cvičení studenta provedou všemi základními gramatickými časy. Procvičit si studenti mohou např. minulý čas, předpřítomný čas nebo kondicionál.

Všechna cvičení se dají ihned vyplňovat a po klinknutí na „check answers“ (zkontrolovat odpovědi) se zobrazí úspěšnost studenta.

 

http://www.englisch-hilfen.de/en/exercises_list/alle_grammar.htm

Tato německá stránka (vedená ale celá v angličtině) je určena všem, kteří si chtějí osvěžit gramatická pravidla díky velkému množství cvičení. Výhodou je, že cvičení je třeba samostatně doplňovat a ne pouze vybírat správnou variantu, díky tomu si studenti procvičí i psaní jednotlivých slov.

V nabídce máte velké množství gramatických jevů, stačí si jen vybrat.

 

http://skola.amoskadan.cz/s_aj/ag.htm

Tato česká stránka o anglické gramatice nabízí všem studentům možnost ponořit se do anglické gramatiky a podrobně prozkoumat její záludnosti. K teorii je uvedeno velké množství příkladů.

 

http://www.e-gramatica.com/

Zajímavá stránka čítající velké množství online cvičení, která je možno hned vyplňovat a na závěr odpovědi okamžitě zkontrolovat. Velkou výhodou je možnost stažení gramatických pravidel s českým vysvětlením v PDF formátu.

Odkazy na cvičení a testy student najde v levém menu, kde si vybere gramatický jev, který si chce právě procvičit.

 

Pokud máte pocit, že procvičování gramatiky online pro vás není dostačující a chtěli byste se svou angličtinou něco konečně udělat, vyberte si správný kurz angličtiny, který vám to možní.

 

V rámci kurzů angličtiny jazykové školy Empire dokonce dostanete (kromě jiných výhod) i přístup do on-line zóny, která je šitá na míru přímo studentům jazykových kurzů. Takže si můžete efektivně procvičovat to, co jste se na hodinách naučili.

 

Pokud byste si online zónu rádi bezplatně vyzkoušeli, máte možnost:

http://directenglish.home.pl/online4/