Seriál o procvičování anglické gramatiky on-line

3. díl – úroveň studentů: pokročilí/advanced

Autor: Andrea

 

Pokud jste v angličtině dosáhli již určité úrovně a máte dobré znalosti o obecných gramatických principech, je asi na místě rozšiřovat slovní zásobu a začít se věnovat třeba i lehce odborné angličtině, která se váže například k vašemu oboru, ve kterém pracujete. Často se ale pak stává, že vaše gramatické znalosti začnou pokulhávat. Proto je dobré jazyk procvičovat celkově, tedy i gramatiku. S námi doporučenými odkazy si navíc anglickou gramatiku můžete procvičit rychle, online a zábavně.

http://speakspeak.com/english-grammar-exercises/upper-intermediate

Jednoduchá online cvičení s přehledně rozdělenými sekcemi, jejichž cvičení provedou studenty všemi gramatickými časy. Procvičit si studenti mohou např. jak přítomný čas, tak časy složitější jako je předminulý čas, předbudoucí čas apod. Navíc vás čekají i cvičení na frázová slovesa, idiomy a collocations.

Všechna cvičení se dají ihned vyplňovat a po klinknutí na „check answers“ se zobrazí úspěšnost studenta.

 

http://www.rong-chang.com/ex/contents.htm

Téměř nekonečná řada gramatických cvičení pro studenty na úrovni: advanced. Ať už si chcete procvičit cokoliv, jistě to zde najdete. Cvičení jsou koncipována jako zobrazování jednotlivých otázek postupně, kde se ihned dozvídáte, zda jste odpověděli správně.

 

http://a4esl.org/a/g5.html

Cvičení na této stránce jsou rozdělená na části střední až obtížné a obtížné. Je na vás, jakou úroveň si zvolíte. Cvičení mají různou formu, ale u všech se ihned dozvíte správné odpovědi.

 

http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/language/

Pokud jste dosáhli pokročilé úrovně, jistě pro vás nebude problém vybrat si z rozličných aktivit (článků, videí, poslechů) tu, která vás na stránkách BBC bude nejvíce zajímat.

 

Pokud máte pocit, že procvičování gramatiky online pro vás není dostačující a chtěli byste se svou angličtinou něco konečně udělat, vyberte si správný kurz angličtiny, který vám to možní.

V rámci kurzů angličtiny jazykové školy Empire dokonce dostanete (kromě jiných výhod) i přístup do on-line zóny, která je šitá na míru přímo studentům jazykových kurzů. Takže si můžete efektivně procvičovat to, co jste se na hodinách naučili.

Pokud byste si online zónu rádi bezplatně vyzkoušeli, máte možnost:

http://directenglish.home.pl/online4/