Seriál o procvičování Business English on-line

 2. díl – Business English Marketing & Sales

 
Autor: Andrea
 
prvním díle seriálu o Business English jsme si vysvětlili, co tento termín znamená. Díky odkazům na užitečné stránky věnující se všeobecné obchodní angličtině, jste si měli možnost procvičit především slovní zásobu.

Tentokrát se zaměříme na jednu konkrétní oblast Business English, a to obchod a marketing, tedy v angličtině Sales & Marketing.

 
Obchod a marketing bývají součástí mnoha různorodých profesí a pozic v nadnárodních i menších společnostech. Dnes i odborníci zabývající se produkty, musí myslet na pozdější potenciál prodeje a jeho propagaci.
 
Proto je oblast obchodu a marketingu velice široká a znalost některých termínů, slovní zásoby a potřebných frází se může hodit mnoha profesionálům ve svém oboru.
 
ODKAZY NA STRÁNKY VĚNUJÍCÍ SE BUSINESS ENGLISH:
(na všech stránkách jsou cvičení, která můžete vyplňovat přímo online a po dokončení nebo v průběhu cvičení si můžete ihned zobrazit správné odpovědi a svou úspěšnost)
 
 
http://www.businessenglishsite.com/business-english-marketing-sales.html
Tato všeobecně oblíbená stránka se, pro svou přehlednost a velký výběr cvičení a procvičování, zaměřuje i na Sales a Marketing. Cvičení jsou rozdělena do tří kategorií, první se věnuje obchodu, tedy Sales, druhá sekce se zaměřuje na marketing a třetí se věnuje přímo reklamě, tedy Advertising.
 
 
http://www.learn-english-today.com/business-english/marketing-sales-vocabulary.html
 
Na tomto odkazu najdete seznam slovíček a ustálených slovních spojení, které se vztahují k obchodu a marketingu. Všechna jsou uvedena s anglickým vysvětlením. Takže si jejich projitím angličtinu ještě více zdokonalíte.
 
 
http://www.english-online.org.uk/biz2/bizahome.htm
 
Velice kvalitní stránka umožňující opravdové procvičení a zdokonalení angličtiny. Primárně ji nejvíce využijí studenti pokročilí, na úrovni CAE. Každý „kurz“ na stránce obsahuje tři části – v první si hravě procvičíte slovní zásobu, druhá se zaměřuje na text k přečtení a otázky, které ověřují porozumění a třetí uvádí konkrétní marketingový materiál, který je propojen s přečtenou částí.
 
Pokud máte dostatek času a chcete si angličtinu v tomto směru opravdu obohatit, tato stránka vám to velice zábavně a zajímavě umožní.
 
 
Jestli si chcete angličtinu v oblasti Business English ještě více zdokonalit a hledáte vhodný kurz, zaměřte se na takový, kde načerpáte velké množství idiomů, frází a ustálených spojení, která se ve světě obchodu objevují na denním pořádku.
 
Na kvalitní hodině Business English nesmí chybět ani procvičování gramatiky zasazené do kontextu týkajícího se stěžejních témat.