Skupinové vs. individuální kurzy angličtiny

Autor: Andrea

 
V tomto článku se dočtete o srovnání dvou typů výuky – skupinové a individuální. Co tyto pojmy znamenají? Čtěte dál a dozvíte se, co od jednotlivých typů výuky můžete očekávat.

SKUPINOVÉ KURZY ANGLIČTINY

Jako skupinové kurzy angličtiny označujeme ty kurzy, které jsou určeny pro více než jednoho až tři studenty. Na hodině se učitel věnuje více studentům najednou. V ideálním případě, co se týká výuky jazyků, připadá na jednoho lektora 6-9 studentů.
 
VÝHODY:
 • studenti mají možnost interakce mezi sebou především při konverzaci a různých jazykových cvičení
 • možnost srovnání vlastních výkonů a pokroků s ostatními studenty
 • krátkodobý odpočinek během hodiny, protože není pozornost upoutána 100% pouze na jednoho studenta
 • nejste v tom sami - všichni studenti na hodině jsou na jedné lodi a každému jde něco lépe a hůře a to vždy znamená i více podpory a zábavy
 • výhodnější cena kurzů
 
NEVÝHODY
 1. čas a náplň hodiny není věnována 100% pouze jednomu studentovi a jeho potřebám
 2. všeobecná náplň s nastavenými osnovami a navazováním hodin na sebe, kurz tedy není šitý na míru přesně na potřeby jednotlivce
 

INDIVIDUÁLNÍ KURZY ANGLIČTINY

Individuálními kurzy jsou obvykle nazývány ty, kde se jeden lektor/učitel věnuje pouze jednomu studentovi. Tato výuka je velice oblíbená u vytížených lidí, kteří potřebují vidět rychlé pokroky, a proto volí co nejefektivnější způsob studia zaměřený pouze na jejich potřeby, ať už se to týká časových možností, nebo náplně hodin angličtiny.
 
VÝHODY
 • kurz šitý na míru přímo pro studenta
 • naprosté přizpůsobení se tempu studia, náplně hodin i časovým možnostem
 • 100% soustředění lektora na jednoho studenta
 
NEVÝHODY
 • výuce je třeba věnovat zvýšenou pozornost, 100% času je věnováno a zaměřeno na jednoho studenta
 • vyšší cena, která odpovídá servisu, který je studentovi poskytován
 

A CO TAKHLE KOMPROMIS?      

Mnoho jazykových škol dnes nabízí kompromis mezi individuální a skupinovou výukou. Můžete tak se svými přáteli nebo kolegy utvořit miniteam, se kterým si na hodinách angličtiny užijete spousty legrace a zároveň se zdokonalíte ve svých znalostech. Tzv.miniskupinky jsou tvořeny 2-3 studenty, kteří jsou na podobné úrovni a mají stejné cíle, co v angličtině zdokonalit.
Je to ideální souhra výše zmíněných výhod, ze kterých těží hlavně studenti, kteří tuto nabídku využijí.
 

Pokud váháte, který způsob výuky by pro vás byl lepší, můžete přijít na ukázkovou hodinu zdarma a tam se dozvíte více. Zjistíte, jaké způsoby a metody výuky máte možnost využít a podle toho se také můžete rozhodnout. Ať už budete nakonec chodit do skupinky, nebo si zvolíte výuku jeden-na-jednoho, v angličtině se určitě zdokonalíte. A pokud si chcete užít příští letní dovolenou bez stresu z mluvení anglicky, máte celý rok na jeho odbourání a to se vám s Jazykovou školou Empire jistě podaří v jakémkoliv kurzu, který si vyberete.