Stay cool

Další část našeho seriálu, tentokrát o počasí, o tom, proč bude na recepci 2 týdny prázdno a o Empire Instagramu.

Autor: Bára

4

Hey there troublemakers,

 

Další týden je za námi a teplo před námi, jaké překvapení, viď? Anyway, tenhle týden dal hodně zabrat naší “water vending mashine” & otáčkám v našich “fans”. Jelo všechno naplno jako tvoje myšlenky při hodině angličtiny. “What is the best way for you to study in such hot weather?” “For me, there is not that much of a difference” v učení v +37 stupních nebo -10 stupních. Vždycky, “make sure”, že dodržuješ pravidelný pitný režim, protože voda je pro tvoje tělo něco jako vazba “there is/there are” pro angličtinu, takže základem, “don’t you forget that!?!” “Don’t you drop that glass of water!!!”

 

Teplo dělá divy a Empír není výjimkou. Tak si představ, že třeba donutilo naši metodičku Verču vzdát se pantoflíčků a teď je to naše taková těhotná víla Amálka, která všude lítá bosky. Zajímavé ale je, že motýla Emanuela zatím ještě v Empíru nemáme, možná se přece jen někde vykuklí “in the days to come”.

 

Jinak je u nás všechno “the same old same”. Lektůrci nám střídavě oblačno jezdí na dovču, takže samozřejmě nezapomeň zkouknout náš Instagram (@empirepraha), kde se bude objevovat set koláží o “Our Way Of Summer”. Naše hlavní senior metodička Evča to všechno odstartovala!

 

Důležitý “announcement”: “Bear in mind”, že náš firemní empírovský superman & koordinátorka v jedné osobě, Janička, nebude v Empíru k zastižení v následujících dvou týdnech, protože bude dělat co? “You got it!” Užívat si sluníčka z druhé strany recepčního pultíku. Ale neboj, když budeš něco potřebovat, rádi ti pomůžeme i my lektůrci, nebo naši koordinátoři z “back office-u”.

Takže ne, že se budeš bát mluvit s někým jiným než je Janča! Na to tě taky trénujeme přece, aby žádný strach z mluvení s cizími lidmi už nevznikl. Jak? No přece rotací lektůrků! A když mi třeba napíšeš kdo je tvůj nejvíc nejoblíbenější lektor, tak můžeš počítat s tím, že v příštím vydání by ses o něm/ní dozvěděl víc, “deal?”


Stay cool,

 

B.

 


 

 

Anyway - nicméně

Water vending machine - automat na vodu

Fans - ventilátory

What is the best way for you to study in such hot weather - Jak se ti nejlépe učí v takovém horku

For me, there is not that much of a difference - pro mě v tom takový velký rozdíl není

Make sure - ujisti se

Don't you forget that! - Nezapoměň na to!

In the days to come - v několika následujících dnech

The old same - všechni při starém

Our way of summer - jak trávíme léto my

Announcement - oznámení

Bear in mind - mysli na to, že..

You got it - přesně tak!

Back-office - termín pro "administrativní podporu"

Deal? - platí?
Stay cool - zůstaň v pohodě