Tipy na procvičení kondicionálu v angličtině

Toto léto se můžete těšit na seriál o kondicionálu, neboli podmiňovacím způsobu, v angličtině. Na našem blogu se opět dozvíte užitečné tipy, na jakých webových stránkách je možné rychle, efektivně a zábavně kondicionál procvičit. V tomto článku jsme stránky k procvičování rozdělili podle tří úrovní pokročilosti: pro začátečníky, středně pokročilé a pokročilé.

 

KONDICIONÁL PRO ZAČÁTEČNÍKY:

 

http://www.english-online.org.uk/beginners12a/beg12gram1.htm

Skvělá stránka pro začátečníky, kondicionály jsou zde rozděleny, vždy začínáte krátkým přehledem pravidel a příkladů použití podmiňovacího způsobu, poté přichází cvičení, kde vše procvičíte. Věty spojujete pomocí přetažení jedné části ke druhé myší. Po kliknutí na „Answers“ se okamžitě dozvídáte svou úspěšnost.

 

https://www.ego4u.com/en/cram-up/grammar/conditional-sentences

Najdete zde cvičení na všechny typy kondicionálů, pokud s angličtinou začínáte, možná vám bude stačit zaměřit se na první kondicionál, který si můžete pěkně procvičit i zde.

 

 

KONDICIONÁL PRO STŘEDNĚ POKROČILÉ:

 

http://eslgamesworld.com/members/games/ClassroomGames/Billionaire/Conditionals%20Billionaire%20Game/index.html

Pamatujete si na hru Chcete být milionářem? Tady se vám nabízí hravá obměna, jejíž výhrou je být skvělým angličtinářem. V této online hře máte možnost zábavně si procvičit kondicionály. Hrát můžete dokonce i ve dvou!

 

http://first-english.org/english_learning/if_clauses_conditional/a_if_clauses_conditional.htm

Stránka pro středně pokročilé-pokročilé. Můžete si vybrat z nekonečného seznamu online cvičení na jednotlivé kondicionály, ale i jejich kombinace.

 

https://www.ego4u.com/en/cram-up/grammar/conditional-sentences

Najdete zde cvičení na všechny typy kondicionálů, vše je velice přehledně rozdělené i s praktickou ukázkou toho, který kondicionál si chcete procvičovat.

 

 

KONDICIONÁL PRO POKROČILÉ:

 

http://www.englishpage.com/conditional/conditionalintro.html

Na této stránce byste procvičováním kondicionálů mohli strávit hodiny. Ať už chcete u tohoto gramatického jevu procvičit cokoliv, zde to najdete.

 

http://first-english.org/english_learning/if_clauses_conditional/a_if_clauses_conditional.htm

Dlouhý seznam online cvičení rozdělený podle kategorií. Pokud si chcete opravdu užít procvičování a pořádně si prozkoušet své znalosti, zkuste cvičení „Mixed bag exercises“, které vaše znalosti kondicionálů komplexně prověří.

 

http://www.englisch-hilfen.de/en/exercises_list/if.htm

Velice přehledně zpracovaná stránka se snadnou orientací. U nabízených cvičení se i předem dozvíte, v jaké formě budete cvičení doplňovat. Je tedy jen na vás, vybrat si, co vám vyhovuje nejvíce, a který kondicionál si chcete konkrétně procvičit.

 

https://www.ego4u.com/en/cram-up/grammar/conditional-sentences

Najdete zde cvičení na všechny typy kondicionálů, vše je velice přehledně rozdělené i s praktickou ukázkou toho, který kondicionál si chcete procvičovat. Najdete zde i cvičení zaměřené na výjimky.

 

Pokud máte pocit, že procvičování gramatiky online pro vás není dostačující a chtěli byste se svou angličtinou něco konečně udělat, vyberte si správný kurz angličtiny, který vám to možní.

 

V rámci kurzů angličtiny jazykové školy Empire dokonce dostanete (kromě jiných výhod) i přístup do on-line zóny, která je šitá na míru přímo studentům jazykových kurzů. Takže si můžete efektivně procvičovat to, co jste se na hodinách naučili.

Pokud byste si online zónu rádi bezplatně vyzkoušeli, máte možnost:

http://directenglish.home.pl/online4/