Tradiční britská kuchyně – 2. díl

Autor: Andrea
 

V druhém díle článku o britské kuchyni se také dozvíte, kdo je vlastně ten Jamie Oliver, který pronikl se svými kuchařkami a kuchařskými pořady i na český mediální trh. A také vám i nabídneme odkaz na recepty tradiční britské kuchyně, díky kterým si můžete nejen uvařit něco nového, ale i procvičit angličtinu.

JAMIE OLIVER A JEHO CESTA KE ZMĚNĚ BRITSKÉ KUCHYNĚ
 
Jamie Oliver si na svém vzestupu k mediální slávě získal přízvisko „šéfkuchař bez čepice“. Právě tohle vystihuje dostatečně jeho osobnost. Jeho vaření je jednoduché, moderní, chutné a velmi blízké lidem.
Tento celosvětově známý Brit a kuchař je dokonce držitelem Řádu britského impéria. Jeho pořady o vaření můžete sledovat i na českých televizních kanálech a jeho kuchařky jsou k sehnání v angličtině i češtině.
Jamie se však nezaměřuje jen na svou kariéru a kuchařské umění, ale je i propagátorem zdravého životního stylu. To, jak se vaří v anglických rodinách a množství polotovarů a fast food jídel, která jsou běžně servírována i dětem, se pro něj stalo důvodem boje za změnu.
Právě jednoduchost jeho receptů a způsob jejich prezentace je možností, jak naučit společnost lépe se stravovat. Boj proti nezdravým jídlům ve školních jídelnách Británie dotáhl do úspěšného konce, když díky své iniciativě přiměl britskou vládu přijmout směrnici upravující podmínky školního stravování, které zakazuje podávání jídel s velkým obsahem tuku, cukru a soli.
UVAŘTE SI NĚCO TRADIČNĚ BRITSKÉHO A NECHTE SI CHUTNAT
Pokud si chcete zdokonalit angličtinu v kulinářské oblasti a zároveň najít nějaké vynikající tradiční britské recepty, zkuste navštívit tento odkaz, kde najdete i hodnocení jednotlivých pokrmů:

http://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/british

 

Napište nám, který z receptů jste vyzkoušeli, nebo jakou máte zkušenost s britskou kuchyní vy...