Typické letní britské sporty

Po seznámení s typickými letními americkými sporty následuje další díl našeho seriálu o letních sportech angloamerického světa – tentokrát těch nejoblíbenějších ve Velké Británii. Věděli jste kolik celosvětově oblíbených sportů má své kořeny právě ve Velké Británii? Také se dozvíte, že kroket nemá nic společného s kriketem, a že „football“ je opravdu fotbal tak, jak ho známe u nás.

Football

článku o amerických letních sportech jste se měli možnost dozvědět rozdíl mezi sportovními termíny „soccer“ a „football“. V Anglii se slovem „football“ myslí ten fotbal, který Češi velmi dobře znají v celé své podobě.

Football je nejpopulárnějším sportem Velké Británie. Britové jím dokážou žít podobně jako my Češi.

 

Cricket

Cricket bývá někdy zaměňován s kroketem (taktéž letním sportem). Kroket se ovšem hraje odpalováním míčků na zemi brankami postavenými na travnaté ploše a jedná se spíše o pohodový letní sport (jako je např. pétanque). Cricket, který má dokonce v Anglii svůj původ, je o mnoho náročnější hrou. Hraje se s placatou pálkou a míčkem o něco menším než ten baseballový. Míček je placatou pálkou odpalován, a jako hřiště jsou využívány travnaté plochy, nebo přímo hřiště pro cricket určená. Pravidla tohoto sportu sahají až do 18. století. Tak dlouho je již tento sport u Angličanů oblíbený.

 

Rugby

Rugby má svůj původ také v Anglii. Americký fotbal (tedy v USA „football“) bychom mohli označit jako jeho mladší bratra, protože v něm má svůj původ.

Rugby je velice kontatní sport hraný bez chráničů se šišatým míčem. Rugby má několik svých šampionátů. Dříve byl hrán pouze vyššími vrstvami společnosti. Tato doba však už pominula a dnes je rugby populární po celém Království.

 

Badminton

Dalším sportem, který má svou kolébku na území Velké Británie, je badminton. Je to nejpopulárnější raketový sport Velké Británie.  A je nejen nejpopulárnější, ale také nejrychlejší. Rekordní rychlost míčku při smeči dosáhl malajský hráč - a to celých 421 km/h.

Tento sport není nijak náročný, co se vybavení týče. Pokud si chcete jen tak „zapinkat“, stačí si pořídit dvě rakety a košatý míček, pak už stačí hezké počasí a pěkná plocha na hru a můžete začít.

 

Tennis

Tennis je druhým nejpopulárnějším raketovým sportem Anglie hned po badmintonu. A také má původ ve Velké Británii. Stačí říct Wimbledon…a každý ví…

 

Golf

Sport původem ze Skotska je dnes oblíbený nejen po celé Anglii, ale i ve světě. Jen ve Skotsku je přes 400 golfových hřišť. Pokud jste tedy vášnivými hráči golfu, Skotsko zní jako dobrý cíl vaší letní dovolené.

 

Ať už se v létě rozhodnete lenošit nebo si zasportovat, nezapomeňte si před dovolenou oprášit taky angličtinu. Jistě se vám může hodit nejen při sportování v zahraničí, ale ulehčí vám i celý pobyt a vy si budete mít možnost dokonale procvičit angličtinu v akci.