Všechna slova světa na dosah ruky - objevte Word Map

Autor: Andrea

 

world mapZajímalo by vás, jak se řekne ve všech světových jazycích např. "pes"? Můžete použít různé internetové překladače, ale co takhle využít internetovou novinku Word Map? Ta mapuje překlad vámi zadaného slova do různých světových jazyků a to včetně jejich výslovnosti.

 

 

Projekt Word Map je experimentem, který spojuje obrovský objem dat a schopnosti Google překladače a Wikipedie. Cílem je spojit jednotlivá slova se zeměpisnou příslušností.

 

Mapa Word Map byla vytvořena v Brazílii společností Easy Way Language Centre.

world map

Zajímavostí této mapy je i možnost sledovat šíření globálně používaných slov, jako např. internet nebo mail. Je tak možné sledovat i faktory jako jsou migrace, nebo kolonizace, nebo prostě šíření nově vytvořených slov moderní doby. K tomu slouží linky, které na mapě propojí z výchozího bodu - tedy původního místa výskytu slova - ostatní země, kde se používá pro danou věc stejný výraz.

 

Pokud vás mapa zaujala a máte pocit, že byste si sami chtěli více rozšířit své jazykové obzory, najděte si ten správný jazykový kurz, který splní vaše očekávání. I v dnešní době přece stále platí "kolik umíš jazyků, tolikrát si člověkem".