Vyrazte s námi na Picnic Day do Austrálie

Autor: Andrea

 

Jak si představit letní pohodu lépe než na kostkované dece s piknikovým košem plným skvělých osvěžujících dobrot, hodících se do parných letních dní. Kdybyste vyrazili do Austrálie a pobývali v Severním teritoriu s hlavním městem Darwin v měsíci srpnu, možná by vás první pondělí v tomto měsíci zaskočilo, že na piknik vyrazili úplně všichni. První srpnové pondělí se totiž každoročně na australském severu slaví tzv. Picnic Day.

 

Teorie o vzniku tohoto státní svátku jsou hned dvě. Jedna říká, že to byl den volna určený dělníkům stavějící železnici, aby si mohli užít piknik v městečku Adelaide River.

 

Druhý příběh vypráví o závodech (dnes nazývaných „The Harts Range Annual Races”), které se konaly v roce 1947, jejichž konání bylo spojené se zábavou, občerstvením a tancem. Údajně měla akce takový úspěch, že bylo rozhodnuto o jejím každoročním konání a tzv. Picnic Day byl uznán státním svátkem a tudíž dnem volna.

 

V případě, že byste se vydali 215 kilometrů od Alice Springs do Harts Range v den svátku, užijete si jistě zajímavou podívanou. Každoročně je tam totiž pořádána divoká jízda na býcích, soutěže v mrskání bičem, jízda trucků a závody ještěrek.
 
Pro klidněji strávený den je tu i druhá možnost a to vypravit se do města Adelaide River na tradiční piknikový den tak, jak ho údajně měli strávit železniční dělníci. Tam je každý rok přichystaný zábavný program pro celou rodinu. Můžete se zúčastnit například soutěží v přetahování lana, závodech v pytlích nebo běhu s vajíčkem na lžíci.
 
Ať už se rozhodnete vyrazit na piknik do Austrálie nebo si ho uspořádat v Čechách v parku, můžete jistě strávit příjemné letní odpoledne. Jen si nezapomeňte s sebou do piknikového koše dát spousty dobrot a zabalit fajn náladu.