Změny ve zkoušce FCE 2015

Autor: Andrea

 

Na našem blogu jste se již mohli dočíst podrobné informace o zkoušce Cambridge English: First, neboli FCE. Od ledna 2015 se ale v jejím uspořádání chystají změny. A aby vás nic nezaskočilo, v našem článku se o těchto změnách v FCE dočtete.

HLAVNÍ ZMĚNY V FCE OD LEDNA 2015:

  • Zkouška bude o 30 minut kratší
  • Místo pěti hlavních částí budou muset studenti splnit pouze čtyři části, stále ale kompletně pokrývající celkovou znalost anglického jazyka
  • Gramatická část (Use of English) a Čtení budou spojeny do jedné části zkoušky – budou také zastupovat 40% v hodnocení celkové známky
  • Ostatní části (Mluvení, Psaní a Poslech) zastávají po 20%

 

HODNOCENÍ FCE 2015

Další novinkou Cambridgských zkoušek od ledna 2015 bude jejich vyhodnocení. Student dostane po absolvování zkoušky hodnocení na tzv. Cambridge English Scale. Hodnocení jednotlivých částí tak bude detailnější. Výsledky jednotlivých cambridgeských zkoušek tak budou mezi sebou porovnatelné a student si tak může udělat jasný obrázek o svém pokroku i v jednotlivých částech zkoušky.

 

Pokud máte pocit, že byste si angličtinu potřebovali celkově dobře procvičit, najděte si pro sebe vhodný jazykový kurz. Nebo se rovnou přijďte podívat na ukázkovou hodinu zdarma do Jazykové školy Empire.