Úvodní strana / Blog

Czech for Foreigners

Learn Czech. Become a local!

3.2.2020

Have you just come to the Czech Republic or have you been living here for a couple of years? Do you need to obtain Citizenship or do you only want to be able to order a cup of coffee or understand what the shop assistant is telling you? It doesn’t matter whether you are a complete beginner or an advanced learner, our Czech teachers at Empire will help you reach your aim.

by Monika Čepelíková, Empire Czech Teacher and Methodologist

Přečti si více
Logo PRAHA

Bozděchova 7
150 00 Praha 5

praha5@empire-skola.cz
Logo Další města Více info

Pro zlepšení našich služeb používáme cookies. Dalším prohlížením stránky souhlasíte s jejich využitím. Jejich používání můžete odmítnout nastavením Vašeho prohlížeče. Více informací