No need to be a millionaire to travel the world! [anglicky i česky]

travelling

Máte někdy takové to zvláštní nutkání vypadnout z města na pár dní? Ano? No tak já to mám každým třetím dnem, takže ne opravdu nejste sami, hádám, že je to docela normální.. spíš bychom se ale měli ptát, co s tím? Jasně všichni máme práci, drahé polovičky, nedostatek peněz a volného času, ale jsou zrovna tohle věci, které by nás měli omezovat? Rozhodně ne!

Autor: Šárka

So how do we do it, let´s say it Sunday afternoon, you are slowing realizing the awful upcoming reality called “Monday morning” and from this J you go to thisL. Instead of scrolling down the summer pics of your friends on FB or INST have a look at this website Skyscanner. Simple as it is you put there from “Prague”, to “anywhere”, click at “the whole month of..” and hit search. Oh look what do we have here… yees these are flight tickets! Starting from the cheapest destinations to the ones you don´t care about ´cause they are just way too expensive. Don´t over think it, choose one place, the dates and buy it!

Takže, jak na to! Řekněme, že je nedělní odpoledne, začínáte si pomalu uvědomovat realitu blížícího se pondělního rána a z tohoto J se váš obličej rázem mění na tohle L. Místo projíždění letních fotek svých kamarádů na FB a Instagramu se raději podívejte na stránku Skyscanner. Je to úplně jednoduché, naklikáte si tam z “Prahy”, do “kamkoli”, místo data nastavíte “celý měsíc xxx“ a dáte hledat. No a co vám to ukázalo? Jasně, letenky! Začíná to od těch nejlevnějších destinací a končí těmi, kvůli kterým by se hodila vykrást banka, protože jsou prostě moc drahé. Moc nad tím nepřemýšlejte, vyberte si to, co vás první zaujme a kupte si je!

Now the accommodation – even easier!

Wanna get adventurous? Couchsurfing works incredibly well! First of all you have to download the app and create yourself a profile. Second step is to chose the city and look for a possible host. Check carefully their profile especially their references, it includes useful info. If you find it suitable, write them a little note. From my personal experience the best is to briefly introduce yourself and your travel buddies, state the dates and purpose of the trip and kindly ask if they can host you. The last step is just to arrange how and where you meet and enjoy the trip! Keep in mind that it is not a hotel, people want to get to know you and your culture so being friendly and easy going is a way to go.

couchsurfing

A teď co s ubytováním..

Máte rádi dobrodružství? Couchsurfing je jasná volba! Prvně si musíte ale stáhnout aplikaci a vytvořit si svůj profil. Potom zadáte město, kam byste rádi cestovali a vyberete si případné hostitele. Prohlédněte si pořádně jejich profil, hlavně jejich reference, vždy tam najdete užitečné informace. Když se vám to bude zamlouvat, napište jim krátkou zprávu. Z osobní zkušenosti to nejlepší je krátce představit sebe a své spolucestovatele, napsat jim od kdy do kdy byste se chtěli zdržet, za jakým účelem cestujete a mile je poprosit o nocleh. Poslední krok je domluvit si kdy a kde se potkáte a užít si výlet! Mějte ale na paměti, že to není hotel, lidé se budou chtít dozvědět něco málo o vás a vaší kultuře, takže být přátelští a milí vám zajistí příjemnou zkušenost.

Wanna be comfy? Just look through Airbnb to find the most suitable place. Either go online or download the app, put your dates and name of the city and go through the options. I would recommend paying attention to the location and the house arrangements. Even though you pay Airbnb same was a hotel for example, bear in mind that you go to somebody´s house. But people who host you tend to give you the best insight on the place you are visiting or even take you out to show you around.

 

Preferujete pohodlí? Koukněte na Airbnb a najděte si něco, abyste se cítili jako doma. Buď se můžete připojit přes webovku a nebo si rovnou stáhnout appku, opět jen nastavíte datum a místo a můžete vybírat. Doporučila bych vám věnovat zvláštní pozornost umístění a tomu, jak byt vypadá. Přestože Airbnb platíte stejně jako hotel, připravte se, že jdete k někomu domů. Ale lidé co vás ubytují, vám většinou rádi poradí, kam v daném městě zajít anebo vás rovnou vezmou ven, aby vám to ukázali.

Like the old fashion way? Booking or Trivago does the magic for you when comparing all kinds of hotels/hostels. Both of them are pretty much the same, you can use many filters depending on your preferences and most of the time the cancellation is free till certain day upon your arrival.

booking

Jste zastánci staré klasiky? Booking nebo Trivago vám pomůžou ve srovnávání všech hotelů/hostelů daného města. Oba servery fungují víceméně stejně, máte na výběr několik filtrů podle toho, jaké máte preference, a většina hotelů nabízí zrušení rezervace zdarma do určitého data před vaším příjezdem.

Here you have it, doesn´t take so long huh? So next time you´ll get mad that everyone is travelling around and you still sit at work just remember how easy it actually is to do the same.

A to je všechno, co potřebujete. Netrvalo to tak dlouho, že? Tak příště, až se zase naštvete, že všichni si cestují po světě a vy sedíte v práci, vzpomeňte si, že není tak těžké také někam odjet.

One last tip though, the more you travel, the easier it gets and the cheaper too. Why? Well try to make friends during your travels, you can come visit them all over the world and spare money for accommodation! That´s how I got to go to Mallorca in July, Germany in August and Barcelona in October ;)

Poslední tip na cesty, čím více cestujete, tím je to jednodušší a také levnější. Ptáte se jak? Stačí si po světě udělat pár kamarádů a pak už jen přijet na návštěvu a ušetřit peníze za ubytování. Takhle jsem se dostala v červnu na Mallorku, v srpnu do Německa v listopadu snad do Barcelony. ;)

Zdroje obrázků:

https://www.saga.co.uk/contentlibrary/saga/publishing/verticals/travel/travel-advice/

http://www.nexustours.com/blog/top-3-best-apps-for-finding-a-cheap-flight/

https://www.airbnbsecrets.com/airbnb-tools/