English 24/7 (or at least 7/7)

Každý asi ví, že při studiu řečí je nezbytné být se studovaným jazykem v co nejčastějším kontaktu...

Jak toho můžete dosáhnout kromě vašich pravidelných hodin v Empire a poctivého psaní domácích úkolů? ;)

Sepsali jsme pro vás pár tipů jak bezbolestně a zábavně procvičovat angličtinu i ve vašem volném čase – každá chvilka se počítá a těch pět minut denně si rozhodně najdete!

Autor: Kája

Quizlet

Jednou z našich nejoblíbenějších stránek na procvičení slovíček/frází/gramatiky je Quizlet. Zdarma se tu zaregistrujete a po každé hodině si sem můžete uložit všechno, co jste se naučili.  Tím to ovšem zdaleka nekončí. Quizlet vám nabízí velkou dávku možností, jak si vaše nové znalosti řádně utužit – dvoujazyčné kartičky, testy nebo napínavé hry Scatter a Gravity, ve kterých se můžete navzájem porážet se svými spolužáky.

Pokud máte „chytrý telefon“ (třeba na mé „hloupé“ Nokii to nejdeJ), Quizlet je zdarma ke stažení jako aplikace a procvičováním slovíček si tak můžete zpříjemnit třeba cestování v MHD na vaši hodinu v Empire.

quizlet 1

quizlet 2

Videa

Videa jsou skvělým doplněním jak samotné výuky, tak vašeho domácího studia. Na internetu je materiálu spousta, my vám doporučujeme hned dva výborné zdroje. Prvním jsou naše „vlastnoručně“ vyrobená videa, ve kterých září vaši oblíbení Empire lektoři. Pochybujete, kam všude můžete vecpat sloveso „to do“ – naše Bára vám za minutu předvede, jak jej můžete použít v pěti různých frázích. Při pomyšlení na „present perfect“ vám strachem naskočí husí kůže? Naše senior metodička Eva vám názorně předvede jeho použití s „just“ a dokonce u toho padne i okno. A to není všechno, máme i další videa na téma „passive“, „participles“, „homografické výrazy“ nebo „must vs. mustn´t“.

https://www.youtube.com/watch?v=FzvHVstLKns

barca

Druhým zdrojem je BBC kanál Anglophenia, který ocení hlavně studenti se zájmem o kulturu a reálie anglicky mluvících zemí. Víte, co znamená být „up the duff“ nebo jak zní přízvuk profesorky MacGonagalové? To vše a mnohem víc vám prozradí rodilé mluvčí, které se charismatem (skoro) vyrovnají našim Empire lektorům.

Níže je například doporučené video o anglických idiomech:

https://www.youtube.com/watch?v=orPN3CupkkE

 

Aplikace na výslovnost

Fascinuje vás anglická výslovnost nebo máte pocit, že ji nikdy nepřijdete na kloub? Ať už jste ve fonetické transkripci našli zalíbení, nebo ne, pro zvládnutí angličtiny je správná výslovnost nezbytná. I tady pro vás máme pomocníky – existuje řada aplikací, které vám umožní si všechna ta „th“ naposlouchat, a dokonce si vybrat mezi americkou a britskou výslovností. Rozhodně už vás potom fonetická transkripce nevyleká.

http://www.macmillaneducationapps.com/soundspron/

sounds app

schwa

(Schwa se ve fonetickém přepisu značí jako ə a jedná se o hlásku, kterou vyslovujete vždy, když použijete neurčitý člen. Na schwa není nikdy přízvuk, takže není nikdy stressed.:))