Zpět na seznam lektorů

Baša

22.8.2017
Barbora

lektora angličtiny

Odkud pocházím: Levice, Slovensko
Jaké učím jazyky: angličtina
Jaký obor jsem studoval/a: I studied English and English Literature and Slovak and Slovak Literature in Slovakia at Trnava University, where I finished my bachelor degree and I'm gonna continue postgraduate studies at Charles University in Prague where I am gonna investigate the anglophonic literature.
Zkušenosti s jazyky: My personal story with English started when I moved to London and I lived there for one year and half and since I have come back from London I have been teaching English in many language schools in Slovakia and Prague and I have to say that I love it. In Empire since 2017
Historie v Empire: I have been working for Empire only a couple of months but I have a lot of experience with Direct Method which I used to teach in Slovakia where I didn‘t work only with adults but teenagers and small kids as well what was very exhausting but inspiring on the other side. But still the biggest challenge at work was to teach English to Japanese, Chinese and Taiwanese who knew very little English and I dont speak a single word of any of their languages :)
Něco o mě: English is fun. So let's have fun together :)

Pečlivý výběr lektorů

Pečlivý výběr lektorů a řada speciálních školení ručí za to, že se lektor dostane na reálnou hodinu až když jsme si 100% jisti, že splňuje naše náročná kritéria a dokáže podat špičkový výkon k plné spokojenosti klientů. Samotný vstupní trénink je velmi náročný a trvá průměrně 1 měsíc. Při jeho realizaci používáme interní vzdělávací systém EMPIRE ACADEMY, který obsahuje sérii školení na specifické dovednosti a práci na hodině. Snažíme se do týmu vždy vybrat ty, kteří dokáží nejen podat potřebný výkon, ale mají i stejnou filozofii, hodnoty a smýšlení.

Logo PRAHA

Viktora Huga 6
150 00 Praha 5

praha5@empire-skola.cz
Logo Další města Více info

Pro zlepšení našich služeb používáme cookies. Dalším prohlížením stránky souhlasíte s jejich využitím. Jejich používání můžete odmítnout nastavením Vašeho prohlížeče. Více informací