Zpět na seznam lektorů

Eva

22.8.2017
Eva

lektorka angličtiny

Odkud pocházím:
Jaké učím jazyky: angličtina
Jaký obor jsem studoval/a: Charles University, Prague, Education and methodology
Zkušenosti s jazyky: I started teaching when I was 16 right after I came back from US where I attended High School for a year. I started teaching children ages 5-9 and enjoyed it so much that I continued doing so after I moved to Prague to study university. I returned to US twice for 3 months to live with friends and take care of their 3 amazing kids. During my studies I left for 6 months and worked in Manchester as a supervisor.; v Empire od r. 2008
Historie v Empire: I have been teaching for Empire for approximately 9 years and I have been part of the management team for about 7 years. I gradually assumed the positions of a teamleader, then junior methodologist and finally the senior methodologist which I left to go on maternity leave. I have taught various courses from general English, business and marketing English, preparatory courses for Cambridge English Exams, soft skills in English and I have also been a teacher trainer.
Něco o mě: Education is my passion and there is nothing greater and more satisfying than seeing your students and mentees improve and succeed.

Pečlivý výběr lektorů

Pečlivý výběr lektorů a řada speciálních školení ručí za to, že se lektor dostane na reálnou hodinu až když jsme si 100% jisti, že splňuje naše náročná kritéria a dokáže podat špičkový výkon k plné spokojenosti klientů. Samotný vstupní trénink je velmi náročný a trvá průměrně 1 měsíc. Při jeho realizaci používáme interní vzdělávací systém EMPIRE ACADEMY, který obsahuje sérii školení na specifické dovednosti a práci na hodině. Snažíme se do týmu vždy vybrat ty, kteří dokáží nejen podat potřebný výkon, ale mají i stejnou filozofii, hodnoty a smýšlení.

Logo PRAHA

Viktora Huga 6
150 00 Praha 5

praha5@empire-skola.cz
Logo Další města Více info

Pro zlepšení našich služeb používáme cookies. Dalším prohlížením stránky souhlasíte s jejich využitím. Jejich používání můžete odmítnout nastavením Vašeho prohlížeče. Více informací