Zpět na seznam lektorů

Iulia

29.8.2018
Iulia

lektorka angličtiny

Where do you come from? Romania, a Latin island in the Slavic sea of Eastern Europe.

What languages do you teach? English.

What university/major did you study? B.A. in Law and M.A. in Psychology - Counseling.

Your experience with language teaching? I have been exposed to English from a very young age and since my 15th birthday I have worked as a part time translator for 10 years, I have traveled to USA and Canada on a number of occasions for several months each, meeting with work partners and speaking at events, and I have worked for over 6 years in different international companies and organizations using English as sole language of communication before joining the Empire team.

Something about you: I enjoy traveling the world, exploring the history, art and culture of different places, experiencing the local cuisine or hearing the people's stories over a cup of coffee.

Pečlivý výběr lektorů

Pečlivý výběr lektorů a řada speciálních školení ručí za to, že se lektor dostane na reálnou hodinu až když jsme si 100% jisti, že splňuje naše náročná kritéria a dokáže podat špičkový výkon k plné spokojenosti klientů. Samotný vstupní trénink je velmi náročný a trvá průměrně 1 měsíc. Při jeho realizaci používáme interní vzdělávací systém EMPIRE ACADEMY, který obsahuje sérii školení na specifické dovednosti a práci na hodině. Snažíme se do týmu vždy vybrat ty, kteří dokáží nejen podat potřebný výkon, ale mají i stejnou filozofii, hodnoty a smýšlení.

Logo PRAHA

Viktora Huga 6
150 00 Praha 5

praha5@empire-skola.cz
Logo Další města Více info

Pro zlepšení našich služeb používáme cookies. Dalším prohlížením stránky souhlasíte s jejich využitím. Jejich používání můžete odmítnout nastavením Vašeho prohlížeče. Více informací