Dobrá znalost jazyků = kariérní růst

Znalost jazyků je dnes mezi zaměstnavateli žádaným artiklem. Na málokteré pozici se obejdete bez znalosti angličtiny. Firmy ale čím dál častěji požadují i němčinu, francouzštinu, španělštinu či ruštinu. Jaký vliv má znalost cizích jazyků na váš kariérní či osobností růst? Pokud vás zajímá, jak získat v budoucnu možnost lepší pracovní pozici díky cizím jazykům, čtěte dál.

 

karierni rust

Většina zaměstnavatelů rádo přispívá na rozvoj svých zaměstnanců. Do škály tzv. firemních benefitů se často řádí i jazykové kurzy. Určitě této nabídky využijte, když to jde. Zaměstnavatelé i rádi vidí, že se jejich podřízení chtějí rozvíjet a pracovat na osobním rozvoji. Navíc firmy o zaměstnance, do kterých investují, jistě nechtějí přijít.

 

Další výhodou zlepšování jazykových znalostí, že vědomosti vám nikdo vzít nemůže, takže ve chvíli, kdy se rozhodnete, že je čas posunout se dál a najít si lepší pracovní místo, budete odcházet i se lepšími znalostmi jazyků, které pak můžete uvést do svého životopisu.

 

Pokud možnost příspěvku na jazykové vzdělávání nemáte, snažte se vzdělávat i sami. V budoucnu se vám to jistě vyplatí. V současné době platí, že se znalost jazyků promítne do vaší výplatní pásky. Jazykově vybavení zaměstnanci mají plat vyšší až o deset tisíc korun.

 

Znalost cizích jazyků se vám jistě také vyplatí i mimo pracovní prostředí. Pokud rádi cestujete, poznáváte nové kraje a seznamujete se s různými kulturami, jistě víte, že rčení kolik umíš jazyků, tolikrát si člověkem platí na sto procent.

 

Určitě se nenechte odradit tím, že by vás při studiu jazyků čekalo spoustu práce. Vyberte si takový cizí jazyk, který vás láká nejvíce. Poté zvolte kvalitní jazykovou školu, která učí moderní zábavnou a efektivní metodou. Zjistíte, že učení jazyků může být legrace, a pak už to půjde úplně samo.