Které jazyky studovat?

Kolik umíš jazyků, tolikrát si člověkem. Tak praví známé české přísloví. Pokud poslední dobou přemýšlíte nad tím, zda nezačít studovat nějaký cizí jazyk, ale váháte nad tím, který jazyk si vybrat, pomůžeme vám. V našem článku se dozvíte, jaké jazyky se vyplatí studovat, které jsou nejpoužívanější, které jsou složitější, které zábavnější…

ANGLIČTINA

Není třeba vysvětlovat, proč angličtinu studovat. Při pohybu po celé Evropě je tento jazyk velice běžně používaný. Pokud jste také např. fanda nových technologií a internetu, znalost angličtiny vám pak otevře brány do nekonečného světa informací a zábavy. Kurzy angličtiny jsou u nás nejběžnější a jejich celé škála. Dnes si můžete vybrat z množství metod výuky angličtiny. Angličtinu se tak můžete naučit zábavně, rychle a efektivně.

 

 

ČÍNŠTINA

Je jasné, že tento jazyk musíme dát na druhé místo vzhledem k jeho světovému rozšíření. Pokud se ale nechystáte rozjet kariéru na druhé straně zeměkoule nebo ve firmě specializující se na import či export z čínského impéria, v našich zeměpisných šířkách s ní moc neuspějete. Je jasné, že čínština je jazykem budoucnosti a vyplatí se do jejího studia investovat. Ovšem za předpokladu, že se hodláte ve svém životě pohybovat nejvíce na území Evropy, čínština by jistě neměla být vaším druhým jazykem, ale až nejméně třetím. Při skvělém ovládání například angličtina, je studium čínštiny jistě zajímavou alternativou k dalším běžně používaným evropským jazykům uvedeným níže.

 

NĚMČINA

Umět jazyk dvou našich sousedních států je velkou výhodou. Pokud rádi cestujete, ale ne příliš daleko, nebo uvažujete o práci v zahraničí, ne však vzdálené hodiny a hodiny od rodného města, je němčina pro vás tou správnou volbou.

Spektrum kurzů němčiny je široké. Je možné vybrat si i moderní přímou metodu výuky němčiny, díky které bude studium efektivní a zábavné.

 

RUŠTINA

Jeden ze světových jazyků. Díky tomu, že společně s češtinou patří do skupiny slovanských jazyků, je její studium jednodušší. Rozdílnost písma podněcuje kreativitu a rozvíjí myšlení.

 

ŠPANĚLŠTINA

Jazyk, kterým se domluvíte nejen ve Španělsku, ale i v Jižní Americe. Pokud jste dobrodruzi a chystá se vydat prozkoumat mayské pyramidy, nebo zdolat nejvyšší horu And, španělština je pro vás tou správnou volbou.

Španělština je úředním jazykem 28 států, je to krásný a velice pěkně znějící jazyk. Pokud tedy chcete trávit část roku nebo svou dovolenou v teple a příjemném prostředí, obklopeni vřelými Španěly či Hispánci, začnete s kurzy španělštiny.

 

Jaký jazyk vás baví nejvíce? A co vás láká víc, exotické jazyky jako čínština nebo arabština, či stálice jako angličtina s němčinou?