Seriál o lektorech - Joseph

Co na sebe prozradí oblíbený lektor angličtiny a španělštiny, Joseph?

 

lektori_cz_Joseph

Která tři přídavná jména tě vystihují? 

Kreativní, tvrdě pracující, kooperativní.

Pochazíš z Portorika v Karibiku, narodil ses v Chicagu, pracoval jsi například v Guatemale, Nikarague a New Yorku, co prosím tě děláš v Praze?

Praha je skvělé město pro zdokonalení mých učitelských dovedností a má strategické umístění pro cestování po východní Evropě a také trh práce je tady vynikající.

Jaká je Praha ve srovnání třeba s New Yorkem?

Praha a New York jsou dva různé světy. V Praze mám určitě více času na práci s hudbou, což je fajn. Teď to může znít trochu divně, ale Praha není dost velká na to, aby byla zahlcující a není dost malá na to, aby se člověk cítil jako vězeň.

Vystudoval jsi právničinu v Portoriku, pracoval jsi jako bar manager v New Yorku, teď jsi lektor 2 světových jazyků v Praze. Co tě na práci lektora v Empire baví nejvíc?

Baví mě skvělý tým lektorů a studentů. Učíme se jeden od druhého a spolu se stále zlepšujeme.

Jací jsou Empajří studenti?

Různorodí, originální a zralí. V našich učebnách je vždycky smích, což je podle mého názoru jedním z klíčových katalyzátorů učebního procesu.

Máš nějaké krédo, kterým se řídíš?

Todo es possible" (cokoliv je možné). Nikdy by jsme neměli přestat bojovat a tvrdě pracovat na věcech, které chceme v životě získat, bez ohledu na to, jak těžké to je.

Učíš jako ďábel. Máš vůbec nějaký volný čas? Co rád děláš když máš chvilku volna?

Mám rád turistiku, ať už městskou tady po Praze nebo venkovskou a po celé České republice. A samozřejmě, jak už jsem říkal, všechen volný čas trávím produkováním elektronické hudby.

Co máš v plánu dál?

Chtěl bych více učit španělštinu, a možná nakonec také pokračovat v doktorském studiu v oblasti kulturních studií. Hodně se zajímám o historii Al-Andalus (muslimská Iberie, 711-1492 nl).

 

Joe je velice důležitým článkem našeho Empajřího týmu a o tom také vypovídá fakt, že na našem posledním pravidelném “Big Meetingu” získal rovnou dvě ocenění v kategoriích “Best Team Player” a “Clients' Favorite”. Joe nikdy nikoho nenechá jen tak vejít nebo odejít z teacher’s roomu. Vždycky se zajímá, co je nového v našich osobních lektorských životech, ale také v těch profesionálních. V neposlední řadě se rád podělí o tipy, rady a nápady. Je to naše zlato a my jsme rádi, že ho máme!!!


Joseph pro naše studenty připravil na léto speciální kurz o tom jak přežít na cestách - JOE'S BACKPACKER'S SURVIVAL COURSE. Bude ho vést v angličtině i španělštine.