Seriál o lektorech - Milena

interview mili

V dnešním rozhovoru jsme vyzpovídali naši lektorku Milenu. Mili se rozpovídala nejen o práci, ale i o životě v Praze a o svých plánech do budoucna.

Autor: Bára

 

Která tři přídavná jména tě vystihují? 

Díky, že se na tuto otázku ptáš, protože přesně touto otázkou obtěžuji své studenty, když je chci naučit adjektiva...teprve nyní vidím, jak těžké je najít odpověď. Jsem vytrvalá, spolehlivá a optimistická (a tááák skromná).

interview mili

Pocházíš ze Srbska, že? Co tě přivedlo do Prahy?

Moje kamarádka Natalija! Je to její vina! Dělám si legraci, chtěla jsem dlouho žít v zahraničí, a když jsem hledala místa, kde bych mohla rozvíjet svou kariéru, řekla bych, že Praha si mě našla. Natalija mi představila příležitost, a protože vím, že Praha je jedním z evropských jazykových středisek, byla to nabídka, kterou jsem nemohla odmítnout.

Jsi odjakživa učitelkou?

Ano. Po absolvování studia na Filozofické fakultě Bělehradské Univerzity jsem pracovala jako učitelka. Ať vás ani nenapadne, ani na vteřinu, si myslet, že je to nudné anebo nezajímavé… začala jsem pracovat v mateřských školách a logicky (haha) pokračovala na vojenské akademii a ministerstvu vnitra. Dalším krokem byla výuka předškoláků a středoškolských studentů v nejstarší a nejlepší jazykové škole v Bělehradě a mohu říci, že teď s Empire a dospělými studenty jsem oficiálně učila všechny věky a stupně angličtiny☺ A jsem za to nesmírně šťastná a vděčná.

Co tě na práci lektora v Empire baví nejvíc?

Nejvíc mě baví naši studenti a moji kolegové. Tento typ práce vám dává příležitost setkat se s mnoha různými, zajímavými a inspirativními lidmi, a rozvíjet se nejen jako člověk, ale také jako profesionál.

Jací jsou Empajří studenti? Máš své oblíbence?

Jak jsem říkala, učíme úžasné lidi, z různých oblastí, různého postavení a přestože máme na starosti výuku, často, aniž si to uvědomíme, studenti nás učí o mnoho víc. Pokud jde o oblíbené studenty, všichni moji studenti jsou jako moje děti (hahaha). Dělám si srandu! A samozřejmě mám oblíbence, ale nebylo by to milé, kdybych je teď jmenovala, že? Myslím, že oni vědí, kteří to jsou.

Máš nějaké krédo, kterým se řídíš?

Train the mind. The body will follow. The universe will deliver!

interview mili 2

Učíš jako ďábel. Máš vůbec nějaký volný čas? Co ráda děláš, když máš chvilku volna?

Opravdu nemám hodně volného času, ale když se nějaký najde, ráda ho trávím s ostatními. Jsem extrovert a jsem ráda ve společnosti lidí, a přestože moji přátelé a rodina jsou daleko, s radostí mohu říct, že jsem zde potkala mnoho skvělých lidí a začala budovat nové, doufám, dlouhodobé přátelství. Takže má představa efektivně využitého volného času je sklenka vína nebo piva s přáteli v jedné z těch mnoha překrásných pražských restaurací, vináren a hospod.

Co máš v plánu dál?

V Srbsku máme jedno přísloví: “Pokud chceš, aby se Bůh smál, udělej si plány.” Takže plán je takový, že nemám žádný plán. Chystám se i nadále dělat to, co dělám teď, a uvidíme, kam se dostanu. Prozatím si nemůžu stěžovat a jsem si jistá, že Empire a Praha mi toho mají hodně co nabídnout.

Mili, ty a Natalija jste naše jedinečné specialistky na Cambridge a Oxford zkoušky (FCE, CAE, IELTS, TOEFL). Co je ze všeho nejdůležitější udělat, abych úspěšně tyto zkoušky zvládla?

To je pravda, obě máme mnoho zkušeností s přípravou studentů na tyto zkoušky, neboť v Srbsku je mnoho studentů, kteří na tyto zkoušky skutečně jdou. Ze všeho nejdůležitější je, aby sis našla opravdu dobrého učitele. Za druhé, poslouchej svého učitele a pravidelně piš domácí úkoly, protože zkoušky Cambridge a Oxford vyžadují a otestují všechny 4 jazykové dovednosti (čtení, psaní, poslech, mluvení), takže tyto zkoušky můžete úspěšně složit pouze praxí. Závěrem, musíš být opravdu motivovaná, jen tak si tento proces užijete a uvědomíte si, že můžete dosáhnout vše, pokud se opravdu pro tuto přípravu zapálíte a pracujete!

 interview mili 3

Mili je nenahraditelnou součástí našeho týmu, vždycky v dobré náladě a s vlídným slovem pro každého. Je to profesionálka každým coulem a učím se od ní každým dnem. Vždycky je první kdo se chce zúčastnit různých Empajřích projektů, seminářů a akcí. Je to tahoun s tváří anděla a my jsme moc rádi, že je naše!