Úvodní strana / Blog

Zajímavosti

Anglické slovo desetiletí

20.4.2015

Autor: Andrea

 

Již v předchozích článcích jsme vám představili vybraná anglická slova roku. A to jak britské, tak americké kultury. ADS (American Dialect Society) také vybrala nejvýznamnější slova desetiletí. Nyní vám je představíme. Můžeme vás ujistit, že jsou to slova nám zcela známá.

Přečti si více

Anglické slovo roku

30.3.2015

aneb výběr těch amerických nej…

 

Autor: Andrea

 

Dnešní článek se bude věnovat výběru těch nejzajímavějších anglických slov roku vybíraných neziskovou organizací ADS (American Dialect Society). Zaměříme se tedy na severoamerickou kulturu a to, jaká zajímavá slova pro ni byla v různých letech dominantní.

Přečti si více

Poznáváme Velkou Británii: Co jste (možná) nevědli o Severním Irsku

23.3.2015

Autor: Andrea

 

Severní Irsko je uváděno vždy až na konci při vyjmenovávání jednotlivých částí Spojeného království. Zajímavostmi a svou krásou není však rozhodně tím posledním místem, o které bychom se měli zajímat. V našem článku se opět dozvíte ty největší zajímavosti o této důležité části Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Přečti si více

Angličtina jako atraktivní reklamní prvek?

19.3.2015

Autor: Andrea

 

Asi nelze přehlédnout, že angličtina se již nějaký čas prosazuje na úkor češtiny v reklamních kampaních a především ve sloganech velkých globálních značek. Jak byste ale reagovali, kdyby byla angličtina použita pro náborovou kampaň například do české armády? Italské ministerstvo obrany to zkusilo…pokud vás zajímá, zda se to setkalo s nepochopením či nadšením, čtete dál…

Přečti si více
Logo PRAHA

Viktora Huga 6
150 00 Praha 5

praha5@empire-skola.cz
Logo Další města Více info

Pro zlepšení našich služeb používáme cookies. Dalším prohlížením stránky souhlasíte s jejich využitím. Jejich používání můžete odmítnout nastavením Vašeho prohlížeče. Více informací