Úvodní strana / Blog

Zajímavosti

Anglické slovo roku

23.2.2015

aneb výběr těch oxfordských nej…

 

Dnešní článek se bude věnovat výběru těch nejzajímavějších anglických slov roku vybíraných Oxfordským slovníkem. Zaměříme se tedy na britskou kulturu a to, jaká zajímavá slova pro ni byla v různých letech dominantní.

Přečti si více

Great Britain vs. United Kindom

16.2.2015

Učíte se anglicky a vrtá vám hlavou, kdy vlastně použít termín „Great Britain“, a kdy „United Kingdom“? A co byste si vlastně vybrali pro popis své cesty do Anglie?

Přečti si více

Všechna slova světa na dosah ruky - objevte Word Map

2.2.2015

Autor: Andrea

 

world mapZajímalo by vás, jak se řekne ve všech světových jazycích např. "pes"? Můžete použít různé internetové překladače, ale co takhle využít internetovou novinku Word Map? Ta mapuje překlad vámi zadaného slova do různých světových jazyků a to včetně jejich výslovnosti.

 

Přečti si více

English Word of the Year aneb jak se vybírá anglické slovo roku

30.1.2015

Autor: Andrea

 

Už jste někdy slyšeli o tom, že je vybráno anglické slovo roku? Na našem blogu se budete moci dočíst, jaká byla vybrána nejzajímavější slova roku v minulosti, důvody jejich volby, a jak celkově souvisí s angloamerickou kulturou.

Přečti si více
Logo PRAHA

Viktora Huga 6
150 00 Praha 5

praha5@empire-skola.cz
Logo Další města Více info

Pro zlepšení našich služeb používáme cookies. Dalším prohlížením stránky souhlasíte s jejich využitím. Jejich používání můžete odmítnout nastavením Vašeho prohlížeče. Více informací