Úvodní strana / Blog

Zajímavosti

Poznáváme Velkou Británii: Co jste (možná) nevěděli o Walesu

19.1.2015

Autor: Andrea

 

Wales je pro mnohé z nás pouhou částí Velké Británie. V našich představách se obvykle neocitá na seznamu vysněných turistických destinací. My vás s Walesem seznámíme trochu blíže a třeba zjistíte, že zážitky z jeho návštěvy by byly minimálně zpestřením vašich vyprávění z cest.

Přečti si více

Poznáváme Velkou Británii: Co jste (možná) nevědli o Anglii

25.12.2014

Autor: Andrea

 

Opět vám netradičně představíme další část Velké Británie - její největší část se sedmkrát větší hustotou osídlení než má Skotsko. „Anglie“ bývá často zaměňována za „Spojené království“ nebo „Velkou Británie“. Učíme se prostě anglicky, tak jezdíme do Anglie. Pojďte se s námi podívat na známá, ale hlavně neznámá fakta o této zajímavé části Velké Británie.

Přečti si více

Poznáváme Velkou Británii: Co jste (možná) nevědli o Skotsku

10.11.2014

Autor: Andrea

 

Možná si ještě vzpomenete na nedávné referendum o skotské samostatnosti. Skotové jsou hrdí na svou národnost, a přestože bylo rozhodnuto a zachování jednotnosti a příslušnosti k Velké Británii, nic to nemění na tom, že by této zemi měla být věnována vlastní pozornost.

Přečti si více

Typické letní australské sporty

22.9.2014

Autor: Andrea

 

Náš seriál o typických a tradičních letních sportech angloamerického světa zakončujeme u protinožců. Jsou australské sporty pro vás velká neznámá, nebo se v nich lehce zorientujete?

Přečti si více
Logo PRAHA

Viktora Huga 6
150 00 Praha 5

praha5@empire-skola.cz
Logo Další města Více info

Pro zlepšení našich služeb používáme cookies. Dalším prohlížením stránky souhlasíte s jejich využitím. Jejich používání můžete odmítnout nastavením Vašeho prohlížeče. Více informací