Úvodní strana / Blog

Zajímavosti

Celebrating worldwide holidays on different dates (1/2)

22.11.2015

Pokud jste nikdy nestrávili Nový rok v Etiopii, tak vás jistě zaujme tento článek od naší lektorky Katyi. Článek jsme tentokrát nepřekládali, ale pro lepší pochopení jsme k složitějším výrazům přidali synonyma.

Autor: Katya

Přečti si více

Pigeon, snake or frog? Did it all.

4.11.2015

Onehdy jsem s jednou kolegyní z mého současného působiště - Jazyková škola Empire v Praze - rozebírala, na jaké téma se svými studenty nejraději vedu konverzační hodinu. Docela jasně u mě vyhrává to o exotické kuchyni, které studentům pokládá otázku „Have you ever eaten a dog?“.

Autor: Kája

Anglo-americké vlajky: UK

24.6.2015

V našem novém seriálu zajímavostí z anglo-amerického prostředí jsme vám již představili vlajku USA. Dnes se více zaměříme na zábavná fakta týkající se vlajky Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Anglo-americké vlajky zábavně: USA

30.5.2015

V našem novém seriálu zajímavostí z anglo-amerického prostředí vám představíme zábavná fakta týkající se vlajek této části světa. Začínáme vlajkou USA, jejíž podobu zná snad úplně každý obyvatel naší planety.