Idiomy – 2. díl (úroveň: elementary)

Autor: Andrea

 

V druhém díle seriálu o idiomech se zaměříme na weby, které vám pomohou seznámit se se základními idiomy blíže, některé se třeba i naučit a zábavně si je procvičit.

V prvním díle seriálu o idiomech jsme vám představili tento jazykový jev. Teď je zaměříme na praktickou stránku věci. Zde najdete vybrané weby pro začátečníky či mírně pokročilé. Na těchto stránkách se budete mít možnost seznámit se základními a běžnými idiomy blíže a efektivně a zábavně si je procvičit.

 

http://www.english-online.org.uk/elem6/idiom2e6.htm

Na této stránce si můžete jednoduše zkusit vybírat idiomy podle citu, co si myslíte, že by odpovídalo obyčejně vyjádřenému obsahu. Jednoduše zpracovaná cvičení s okamžitou odpovědí.

 

http://www.english-test.net/esl/english-idioms.html

12 sad testových otázek s těmi nejzákladnějšími idiomy. Můžete si vybrat tematicky, které idiomy by vás zajímaly nejvíce. Po vybrání jednotlivé kategorie označíte svoje odpovědi a celý test je pak vyhodnocen.

 

http://www.vocabulary.co.il/idioms/

Není nad hraní her, tyhle jednoduché hry jsou zaměřené právě na idiomy. Klikněte a bavte se!

 

http://www.ecenglish.com/learnenglish/lessons/articles-and-idioms-elementary-0

Rádi byste se seznámili s pár běžnými idiomy a zároveň si procvičili členy a/an/the? Právě na této stránce máte tu příležitost. Spojení dvou užitečných cvičení jazykových jevů dohromady. Po vyplnění je test opět automaticky vyhodnocen.

 

 

Pokud máte pocit, že procvičování gramatiky online pro vás není dostačující a chtěli byste se svou angličtinou něco konečně udělat, vyberte si správný kurz angličtiny, který vám to možní.

 

V rámci kurzů angličtiny jazykové školy Empire dokonce dostanete (kromě jiných výhod) i přístup do on-line zóny, která je šitá na míru přímo studentům jazykových kurzů. Takže si můžete efektivně procvičovat to, co jste se na hodinách naučili.

 

Pokud byste si online zónu rádi bezplatně vyzkoušeli, máte možnost:

http://directenglish.home.pl/online4/